Vilniaus taryba apsisprendė labiau tvarkyti rūkymo zonas - bus apsaugoti vaikai

Vilniaus miesto savivaldybės taryba  spalio 16 d. posėdyje po svarstymo, pritarė sprendimo projektui dėl draudimo rūkyti viešose vietose nuostatų pakeitimo. Už tai, kad sprendimui būtų pritarta balsavo 27 tarybos nariai, prieš buvo 2, susilaikė 7 tarybos nariai.

Nuo šiol nebebus galima rūkyti ne tik viešojo transporto laukimo paviljonuose, Vinco Kudirkos aikštės dalyje,  Bernardinų sodo (Sereikiškių parko) teritorijoje,  bet ir vaikų žaidimų aikštelėse.

Viena iš šio sprendimo iniciatorių Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė sveikino priimtą sprendimą, tačiau ragino nesustoti,  kvietė aktyviau jungtis į platesnę diskusiją ir toliau priiminėti reikalingus sprendimus.

„Pati rinkdama pasiūlymus iš Tarybos narių ne tik dėl draudimo rūkyti,  bet ir dėl alkoholio vartojimo, triukšmo,  kas iš esmės yra susiję, pasigedau gilesnės diskusijos šiais klausimais. Kviesčiau visus tarybos narius, taip pat atsakingus vicemerus, administracijos darbuotojus nepadėti taško po šio sprendimo priėmimo ir ieškoti konstruktyvių sprendimų, derinant miesto gyventojų, svečių, verslo interesus, atkreipiant dėmesį į rūkymą aplink mokyklas, ypač problematines senamiesčio teritorijas ir kitus aktualius klausimus“, - sakė tarybos narė.

Tarptautinė tyrėjų grupė dar 2014 metais apžvelgė Europoje ir Šiaurės Amerikoje atliktus tyrimus ir nustatė kad uždraudus rūkyti viešose vietose, per metus su tabaku susijusių ligų skaičius sumažėjo 10 procentų. Ankstesni tyrimai parodė, kad 40 procentų pasaulio vaikų kenčia nuo pasyvaus rūkymo, kuris sukelia astmą, didina širdies ligų tikimybę ir silpnina imunitetą.

„Taigi kalbame ne tik apie jaukesnę, saugesnę aplinką viešose erdvėse vilniečių šeimoms ir jų vaikams, bet ir apie vaikų sveikatą. Ne tik draudimais, bet ir informacinėmis lentelėmis skatinsime vilniečius būti sąmoningesniais. Nors tai tik mažas žingsnelis, šiuo sprendimu Vilniaus miesto savivaldybė galėtų tapti puikiu pavyzdžiu ir kitoms savivaldybėms, kaip reikėtų spręsti žalingų įpročių turinčių miestiečių sukeliamas problemas kitiems gyventojams ir jų vaikams“, - teigė Darbo partijos frakcijos narė Miesto ūkio ir paslaugų komiteto pirmininkė I. Kačinskaitė-Urbonienė.