Mantas Stulgaitis: Darbo partijos frakcija reikalauja skirti papildomų lėšų Vilniaus miesto biudžete šildymo sąskaitoms kompensuoti

Darbo partijos frakcijos Vilniaus miesto savivaldybėje nariai šiandien užregistravo pasiūlymus pateiktam 2022 metų Vilniaus miesto biudžeto projektui.

Siūlymai susiję su kartais išaugusių šildymo kainų kompensavimu, lėšų didinimu skirtu daugiabučių namų kiemams tvarkyti, sporto ir gatvių infrastruktūros gerinimu.

Frakcijos seniūnas Mantas Stulgaitis sako, kad Vilniaus miesto savivaldybės kreipimasis į Vyriausybę su prašymu padidinti dotacijas skirtas kompensacijoms už šildymą mokėti nepasiturintiems gyventojams yra sveikintinas žingsnis, tačiau šių priemonių nepakanka.

„Dalis šeimų, kurios turi daugiau pajamų nei minimalios valstybės remiamos pajamos, tuo pačiu turi ir daugiau įsipareigojimų, kredito įstaigoms, moka už vaikų būrelius ir pan., todėl biudžete būtina nusimatyti lėšų vienkartinėms išmokoms, nes kitu atveju šeimos bus priverstos dar labiau taupyti, dėl ko pirmiausiai kentės vaikai, nes tėvai negalės skirti pakankamai pinigų kokybiškam maistui, būtiniausioms prekėms, vaikų būreliams, laisvalaikiui“, - teigia M. Stulgaitis.

Sąskaitos už šildymą vilniečiams šoktelėjo 100 ar net 120 % lyginant su tuo pačiu mėnesiu praėjusiais metais. Vilniaus miesto savivaldybė privalo reaguoti ir padėti ne tik asmenims, kurių pajamos nesiekia Valstybės remiamų pajamų dydžio (VRP), bet ir toms šeimoms, kurios gauna didesnes pajamas, bet neturi realių galimybių kreiptis paramos, nors taip pat nukenčia dėl išaugusių šildymo sąskaitų.

Šildymo sąskaitų kompensavimui darbiečiai siūlo skirti bent 3 milijonus eurų, nepriklausomai nuo asmens pajamų, pagal pateiktą prašymą. „Tai mūsų frakcijos principinė pozicija ir prioritetinis siūlymas pateiktam miesto biudžetui“, - sakė frakcijos seniūnas M. Stulgaitis.

Darbiečiai taip pat pateikė siūlymą ženkliai didinti lėšas, skirtas daugiabučių namų kiemams tvarkyti. Pagal šiuo metu pateiktą biudžeto projektą, visame Vilniuje būtų galima sutvarkyti tik iki 15 daugiabučių namų kiemų.

„Vilniuje vis dar labai daug nesutvarkytų kiemų prie nerenovuotų, senos statybos daugiabučių. Pagal biudžeto projekte šiuo metu numatytą sumą, visame Vilniuje užtektų sutvarkyti vos 10-15 kiemų. Manome, kad ši suma yra per maža, todėl prašome ją padidinti, o tai leistų sutvarkyti gerokai daugiau -  apie 100-120 kiemų visame Vilniuje“, - teigė frakcijos narys, Paslaugų ir miesto ūkio komiteto pirmininkas Rikantas Aukškalnis.

Darbiečiai taip pat siūlo skirti lėšų Prūsų gatvės rekonstrukcijai Naujininkuose, mokyklos priestato statybai Salininkuose, suaugusių sporto infrastruktūros įrengimui Žemuosiuose Paneriuose, Pilaitėje.

Šių metų planuojamas Vilniaus miesto biudžetas rekordinis, jame suplanuota 1 mlrd. Eurų pajamų. Biudžeto svarstymas Vilniaus miesto taryboje vyks vasario 2 d.