Kėdainių valdančiojoje koalicijoje – pokyčiai

Kėdainių rajono tarybos valdančiojoje koalicijoje – pokyčiai. Šią savaitę prie valdančiosios koalicijos, kurią sudaro didžiausia tarybos frakcija „Mūsų krašto sėkmei“ ir Socialdemokratų partijos atstovas, prisijungė trys rajono tarybos nariai, atstovaujantys Darbo partijai. Iki šiol valdančiajai koalicijai priklausę, tačiau dažnai kartu su opozicija dirbę trys valstiečiai ir žalieji iš koalicijos pasitraukė.

Į valdančiąją koaliciją atėjo dirbti trys gerai rajone žinomi ir savivaldos reikalus išmanantys rajono tarybos nariai, atstovaujantys Darbo partijai: Indrė Fiodorova, Dangiras Kačinskas ir Vygantas Vanagas.

Jauniausia rajono tarybos narė Indrė Fiodorova, paklausta, kodėl darbiečiai nusprendė prisijungti prie rajono valdančiosios koalicijos, sakė: „Pusė milijono eurų! Tiek gyventojų pajamų mokesčio neteko Kėdainių rajonas per vieną karantino mėnesį!I r mes dar nesame blogiausioje situacijoje ar juo labiau vieninteliai tokie. Kai kurios savivaldybės jau šiandien garsiai kalba apie vis prastėjančią situaciją ir tai, kad metų gale nebebus lėšų ne tik užbaigti pradėtus svarbius projektus, bet ir mokėti atlyginimus mokytojams, medikams, kitiems savivaldybių įstaigų darbuotojams! Ką susiklosčius tokioms aplinkybėms darytų „normali“ opozicinė partija? Tyliai pasėdėtų krūmuose, kol viskas taptų dar blogiau ir tada išlįstų šaukti: „žiūrėkit, ką padarė tie...“. Įprasta politinė taktika.

Didžiuojuosi, kad Darbo partija nėra tokia. Gavusi Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio kvietimą, pirmadienį po ilgų ir tikrai ne pačių lengviausių diskusijų komandoje, Darbo partijos skyriaus taryba priėmė sprendimą jungtis prie valdančiosios daugumos. Kodėl lendame ten, kur artimiausiu metu nebus taip patogu kaip opozicijoje?

Atsakymas paprastas – mūsų partijos nariai mano, kad buvo išrinkti į rajono Tarybą tam, kad dirbtų kėdainiečiams. Ne tuščiai ginčytųsi, nebandytų revanšuotis už praeities pralaimėjimus tiesioginiame eteryje, nematuotų demokratijos „lygio“ per savo prizmę, o dirbtų. Ir dirbtų tada, kai rajono žmonėms to reikia. Šiandien yra ta diena, kai reikia prisiimti atsakomybę ir mes tai darome. Mes neįsipareigojome besąlygiškai palaikyti viską, kas bus svarstoma rajono taryboje, šiandien įsipareigojome diskutuoti dėl kiekvieno klausimo ir diskusijoje priimti geriausią sprendimą. Tokiu principu vadovausimės viso darbo koalicijoje metu, kurioje yra LSDP ir judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ tarybos nariai. O visa tai tęsis tiek, kiek galėsime pasitikėti vieni kitais. Mes visada už tai, kad rietenos tarp politikų turi baigtis. Turime prisiminti, kad žmonės tarybos narius išrinko dirbti, diskutuoti apie idėjas Kėdainiams ir jas įgyvendinti.“