Darbo partijos Kauno miesto skyrius: Kaunas – mūsų namai

Darbo partijos Kauno miesto skyrius kreipiasi į žmones ir kviečia juos palaikyti ateinančiuose Kauno miesto savivaldybių tarybų rinkimuose.

„Mieli kauniečiai.

Mes, Darbo partija, visiems atvira centro politinė jėga, kviečiame palaikyti mus ateinančiuose Kauno miesto  savivaldybių tarybų rinkimuose.

Darbo partija šiais metais atšventė  15-ąjį gimtadienį,  todėl save galime laikyti patyrusia įvairias situacijas,  išgyvenusia politine jėga, kurios tikslas gerinti Lietuvos žmonių gyvenimą. Partija vienija dorus, darbščius, aktyvius žmones, neabejingus savo ir Lietuvos valstybės ateičiai, nebijančius prisiimti atsakomybę už savo žodžius ir darbus. Tvirtai tikime, kad dirbant komandoje ir turint bendrą tikslą galime prisidėti prie geresnių sąlygų sukūrimo ne tik Lietuvai, bet ir mūsų miestui Kaunui.

Mūsų komandą vienija bendras siekis – kurti gerbūvį čia - Kaune. Įvairių profesijų ir kompetencijų žmonės dirbs tam, kad kiekvienas kaunietis galėtų dirbti, užsidirbti, būti naudingas bei vertinamas, norėtų ir galėtų oriai gyventi mūsų mylimame mieste.  Mes vadovaujamės šūkiu: „Kaunas – mūsų namai.“

Galvojame, kad tvarkingi namai - tai ne tik išorė, bet ir visuma, kurią sudaro labai svarbūs bendruomenei klausimai: socialiniai, švietimo, turizmo, kultūros bei kiti miestiečiams svarbių sričių, kurių gerinimui skiriamas nepakankamas dėmesys, klausimai.
Mūsų manymu Kauno mieste išnaudojamos ne visos galimybės.  Viena tokių – unikali miesto geografinė padėtis. Kaunas įsikūręs dviejų didžiausių Lietuvos upių, Nemuno ir Neries, sankirtoje, todėl atkreiptinas dėmesys į laivininkystės verslo plėtrą.

Neišnaudotos pramoginės – keleivinės bei krovininės laivininkystės galimybės, neišplėtota infrostruktūra vandens transporto priemonėms, nesudarytos sąlygos jų naudojimui neteršiant gamtos. Pakrančių infrastruktūros ir rekreacinių zonų sutvarkymas būtų naudingas ne tik miesto biudžetui, bet ir miesto gyventojams bei verslininkams.  

Siekiant pokyčių darbo rinkoje skirsime didesnį dėmesį mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šeimoms. Mūsų programoje - smulkaus ir vidutinio verslo skatinimas, individualių veiklų, verslo liudijimų bei jų įkainių politikos peržiūrėjimas, mokesčių mažinimas bei lengvatų sistemos sukūrimas. Visa tai prisidėtų prie darbo vietų kūrimosi bei bedarbystės mažinimo.

Mūsų, kaip komandos, tikslas - palengvinti finansinę naštą nedideles pajamas gaunančioms šeimoms. Todėl sieksime, kad prailgintos (popamokinės) vaikų grupės būtų finansuojamos iš savivaldybės biudžeto. 2018 metų pradžioje Kaune suskaičiuota daugiau kaip 10000 7-10 metų amžiaus vaikų, lankančių prailgintą grupę, o tai papildomai šeimai kainuoja 60-70 Eur už vieną vaiką. Tai „skaudi“ suma mažas ir vidutines pajamas gaunančioms šeimoms.  Tikime, kad miesto taryba gali rasti sprendimą, kaip palengvinti šią naštą.  

Atkreiptinas dėmesys į priešmokyklinių įstaigų trūkumą, todėl esame pasiryžę inicijuoti jų gausėjimą ir atitikimą šiandieninių miesto gyventojų poreikiams.

Daugiabučių namų renovacija, infrastruktūros problemos naujuose miesto rajonuose, senolių užimtumas bei gyvenimo kokybės gerinimas – taip pat opios problemos Kauno mieste. Tai tik keletas klausimų, kuriuos esame pasiryžę spręsti kartu su profesionalių žmonių komanda. Galime didžiuotis, kad ilgametis Kauno miesto skyriaus narys Martynas Maulė pasiryžo mesti įšūkį sau bei kitiems kandidatams ir atstovauti Darbo partiją Kauno miesto mero rinkimuose. Gimęs bei augęs Kauno mieste, čia sukūrė šeimą ir įleido šaknis. Dirbo ir siekė karjeros įvairiose pozicijose, todėl teko ragauti įmonių vadovo bei verslininko duonos. Keletą pastarųjų metų dirbo valstybės tarnautoju, pažino ir įsigilino į šio darbo specifiką, todėl galime drąsiai teigti, kad kandidatui patirties tikrai užteks. Jis gerai pažįsta miestą ir jaučia čia gyvenančių kauniečių nuogąstavimus bei problemas, yra pasiryžęs atsakingai dirbti bei prisidėti prie Kauno miesto gerbūvio kūrimo.

Visus šiuos darbus galime įvykdyti su Jūsų pagalba, dirbdami kartu dėl vieno bendro tikslo – gražesnio, jaukesnio, inovatyvesnio, klestinčio Kauno miesto.

„Aš, kaip ir Jūs, noriu matyti Kauną europietišką, drąsų ir ryžtingą, nuolat augantį ir tobulėjantį. Tikiu Kaunu, tikiu šio miesto žmonėmis, tikiu tuo, kad mes kartu galime sukurti geresnį rytojų,"- sako Darbo partijos kandidatas į Kauno miesto merus Martynas Maulė.“