„Darbiečius“ piktina ne tik išaugusios šildymo kainos vilniečiams, bet ir visuomenės klaidinimas

Vakar socialdemokratai išplatino pranešimą, kuriuo piktinasi drastiškai išaugusiomis šildymo kainomis vilniečiams bei pasiūlė įvesti nulinį PVM tarifą šildymui.

Tačiau šis siūlymas akivaizdžiai neparuoštas ir parengtas neįsigilinus į teisės aktų normas, teigia Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

„Šiuo metu galiojantys teisės aktai nenumato galimybės visiškai panaikinti PVM tarifą šildymui, pridėtinės vertės mokesčio (PVM) įstatymui taikomos Europos Sąjungos (ES) teisės normos, reguliuojančios pridėtinės vertės klausimus. ES direktyvoje įrašyta, kad Lietuva gali pasirinkti taikyti 5 arba 9 proc. PVM lengvatą šildymui. Ir būtent Seimo Darbo partijos frakcija siūlė laikinai taikyti 5 proc. lengvatinį tarifą šildymui, tačiau valdantieji net nesigilinę, jį atmetė”,- sako I. Kačinskaitė-Urbonienė

Darbiečiai atsakingai analizavo visus teisinius dokumentus ir ieškojo būdų kaip būtų galima amortizuoti šildymo kainas visoje Lietuvoje ir ypatingai Vilniuje. Labai gaila, kad į pasvertus ir pamatuotus pasiūlymus nebuvo atsižvelgta.

Savo ruožtu Vilniaus miesto savivaldybės Darbo partijos frakcijos seniūnas Mantas Stulgaitis sako, kad darbiečiai nenuleidžia rankų ir toliau darys viską, kad šildymo kaštai vilniečiams būtų sumažinti.

„Vilniaus miesto savivaldybė privalo reaguoti čia ir dabar į susidariusią situaciją, kada kainos už šildymą vilniečiams auga ne dvigubai, o keliais kartais. Miestiečiai neturi kentėti dėl to, kad auga dujų kainos ar dėl to, jog dėl buvusių valdžių ūkiškumo trūkumo, Vilniuje nebuvo pastatyta biokuro jėgainė. Kitą savaitę pristatysime paveikius ir pasvertus pasiūlymus, kurie realiai padėtų vilniečiams padengti išaugusias sąskaitas už šildymą“, - sakė Vilniaus miesto tarybos narys.

Seimo narė I. Kačinskaitė-Urbonienė taip pat pridūrė, kad Vilniaus socialdemokratų pasiūlymai šiurpina ne mažiau nei išaugusios šildymo kainos vilniečiams.

„Prieš teikiant tokius neapgalvotus pasiūlymus socialdemokratams vertėtų pasikonsultuoti su labiau patyrusiais kolegomis, nes dabar tiesiog gėda matyti tokius pranešimus, kurie aiškiai signalizuoja apie situacijos neišmanymą ir kompetencijos stoką, o kartu klaidina ir dar labiau piktina ir taip įsitempusią visuomenę“, - sako parlamentarė.