Susirūpinimas auga: aplink Kėdainių rajoną nuolat užfiksuojama vis daugiau naujų susirgimų, COVID – 19 atvejų

Susirūpinimas auga: aplink Kėdainių rajoną nuolat užfiksuojama vis daugiau naujų susirgimų, COVID – 19 atvejų. Jie fiksuojami visose aplinkinėse savivaldybėse: Jonavos, Ukmergės, Raseinių, Panevėžio, Kauno...

Tad vis didesnį nerimą kėdainiečiams pradeda kelti masiškai pradėjęs plisti koronavirusas ir iš įvairių pasaulio šalių parskraidinti lietuviai, kurie parvyksta ir į Kėdainių rajoną.

„Betarpiškai bendraudami su medikais, su Kėdainių rajono gyventojais, daugiabučių namų gyventojais vertindami ir atsižvelgdami į šiandieninę situaciją Lietuvoje, pagrįstus kėdainiečių argumentus ir prašymus bei vertindami Kėdainių rajono savivaldybės vadovų jau padarytą darbą merui ir administracijai pateikėme svarbius papildomus pasiūlymus:

Vienas iš jų – dėl greitųjų koronaviruso testų

Iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų, administracijos direktoriaus fondo lėšų siūlome nupirkti bent 3000 greitųjų koronaviruso testų. Jie Kėdainius galėtų pasiekti per savaitę.

Remiantis ir Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos vadovo Vytauto Zimnicko nuomone galima teigti, jog sekmadienį į Lietuvą atskraidintų reagentų užteks savaitei. Kas bus toliau? Nuolatinis “kažko” laukimas? Vienas iš svarbių kriterijų yra ir tas, kad ne visi sunegalavę piliečiai pagal ministerijos algoritmą gali būti ir bus tiriami dėl koronaviruso. Tad greitieji testai kėdainiečiams taptų gyvybiškai svarbia prevencine priemone.

Labai svarbu: dėl daugiabučių namų laiptinių dezinfekavimo


Siūlome iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų, administracijos direktoriaus fondo lėšų, pradėti prevencinį, sisteminį visų mieste ir rajone esančių daugiabučių laiptinių (turėklų, rankenų, sienų) dezinfekavimą.

Daugiabučių namų gyventojai susiduria su problema, kad ne visi gyventojai laikosi saviizoliacijos taisyklių. Nemanome, kad savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos sprendimas, dėl daugiabučių laiptinių dezinfekavimo tik tuo atveju, kai jos taps viruso židiniu. Šiame kare reikalingos visos prevencinės priemonės. Šią paslaugą gali teikti ir UAB Kėdainių butai.

Labai svarbu: dėl pagalbos medikams

Siūlome iš rajono savivaldybės biudžeto lėšų, administracijos direktoriaus fondo lėšų nupirkti visiems Kėdainių rajono medikams (greitosios pagalbos medicinos darbuotojams, šeimos gydytojoms ir kt.) socialiniams darbuotojams, policijos pareigūnams, seniūnijų darbuotojams sertifikuotų ir itin reikalingų apsaugos priemonių (pirštinių, kaukių, respiratorių, akinių, kostiumų).

Būtina visiems susitelkti

Stengsimės pagal galimybes prie bendrų iniciatyvų jungtis ir patys.

*Kviečiame visus jungtis prie iniciatyvos www.stipruskartu.lt , kuri kviečia registruotis visus galinčius padėti senoliams apsipirkti, galinčius paremti maistu skurstančius suaugusius ir ypač vaikus, kurių pamėgti dienos centrai jau uždaryti ir tuos, kurie turi automobilius ir gali būti kurjeriais, ar kitaip padėti.

*Taip pat raginame visus pagal savo galimybes padėti medikams ir skirti jiems finansinę paramą tam, kad būtų įsigytos būtinos medicininės apsaugos priemonės.

Tą galime padaryti lėšas pervedant į VŠĮ Kėdainių PSPC AB sąskaita: LT697300010156702217

Ar prisijungti prie Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos iniciatyvos, jų sąskaita: LT214010041900188682

Privalome reaguoti tuoj pat! Kiekviena diena yra gyvybės klausimas.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos nariai Dangiras Kačinskas, Vygantas Vanagas, Rimantas Diliūnas ir Indrė Fiodorova