Vyriausybė taiko primityviausias priemones pandemijos valdymui

Karantiną pratęsus mažiausiai dar mėnesiui Seimo Darbo partijos frakcija reiškia didelį nusivylimą Vyriausybės veiksmais.

„Vyriausybė nuėjo paprasčiausiu keliu – sugriežtino judėjimą per šventes ir mano, kad problemą išsprendė.  Vyriausybė neturėdama nuoseklaus, tvaraus pandemijos valdymo plano, imasi buvusios valdžios draudimų politikos ir uždaro Lietuvą į izoliaciją pusmečiui. Pamirštamos ir empatinės problemos – šalies žmonės pasiekę tokį pandeminį pervargimą, kad gali ir ignoruoti ribojimų politiką. Toks karantinas taptų parodija“, - sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna.  

Pagrindinės pandemijos valdymo problemos - nenuosekli, neaiški komunikacija dėl testavimo bei vakcinavimo, brangūs, daugeliui neįkandami testai, galimybė šalies piliečiams keliauti po pasaulį ir naujų atmainų atvežimas į Lietuvą. O taipogi verslo parama siekianti tik apie 20 proc. nuo žadėtos sumos.

„Darbo partijos frakcija siūlo atsisakyti judėjimo ribojimų tarp savivaldybių, kurie ir iki šiol neveikė, ir taikyti priemones tikslingai nukreiptas į naujų atmainų įvežimo prevenciją - riboti turistinį judėjimą. Testus derėtų padaryti prieinamus kiekvienam žmogui ir daugiau pasitikėti visuomene, sudaryti galimybę judėti, naudotis paslaugomis nesergantiems ir testą atlikusiems žmonėms. Imti pavyzdį iš savivaldybių ir leisti skiepyti aptarnaujančiame sektoriuje dirbančius žmones - kasininkus, autobusų vairuotojus ir tt., nes tikimės, kad daugiau jau nebeuždarinės atidarytų parduotuvių“, – pastebi Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.

Seimo Darbo partijos frakcija mato būtinybę kuo skubiau ir plačiau subsidijuoti, remti nukentėjusį verslą, per savaitę išdalinti bent 50 proc. numatytų priemonių lėšų.