V. Uspaskich. Ne mažiau svarbi ir emocinė žmonių sveikata

Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys Viktoras Uspaskich tradiciniame savo video reportaže socialiniame tinkle Facebook dėmesį skyrė valstybės valdymo klausimams, apžvelgė karantino paveiktą ekonominę situaciją šalyje ir pasaulyje bei atsakė į transliacijos žiūrovų klausimus.

Politikas pasidžiaugė, kad Darbo partijos siūlymą skirti 200 eurų siekiančias išmokas auginantiems vaikus palaikė ir Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Tikiuosi, kad ši idėja bus įgyvendinta ir Seimas pritars mūsų siūlymui. Šie pinigai turi pasiekti kiekvieną vaiką ir įsilieti į Lietuvos ekonomiką ne rugsėjį, o artmiausiu metu. Tai padės Lietuvai atlaikyti pandemijos iššūkį, bus išsaugotos darbo vietos, o galiausiai pinigai grįš į biudžetą mokesčių pavidalu“, - teigia V. Uspaskich, primindamas, kad dar kovo mėnesį siūlė po 200 eurų skirti ir kiekvienam pensinio amžiaus sulaukusiam žmogui.

Darbo partijos pirmininkas nesupranta, kodėl buvo nuspręsta atidėti išmokas pensininkams iki rugpjūčio mėnesio, juk dabar tai padaryti apsimokėtų kur kas labiau. Jis taip pat pabrėžė būtinybę kuo skubiau išmokėti pinigus tiems, kurie liko be darbo ir be pajamų.

Ne mažiau nei miglota ekonomikos ateitis, pastebi politikas, svarbi ir žmonių emocinė sveikata. Ne paslaptis, kad karantino metu, išgyvenant nerimą ne tik dėl savo sveikatos, bet ir materialinės gerovės, kyla didesnė depresijos ir kitų ligų tikimybė: „Išeinant iš karantino teks vienu metu susidurti su žmonių depresija ir su nežinia ekonomikoje“.

Politikas daug dėmesio skyrė ir galimos infliacijos spąstams bei ateities prognozėms, kurias, anot jo, sunku nuspėti, juk daug kas priklauso nuo to, kaip elgsis pasaulio galingieji, kiek truks karantinas įvairiose pasaulio šalyse.

V. Uspaskich savo transliacijoje taip pat išsamiai paaiškino, kodėl balsavo už Europos Parlamento rezoliuciją dėl lytinio švietimo kriminalizavimo Lenkijoje ir kuo ši rezoliucija svarbi.

Tradiciškai politikas atsakė į žiūrovų klausimus, kurių, kaip visuomet, sulaukia labai daug.