V. Uspaskich: 430 x 3,5 = 1505 Lt. Darbo partijos programa išvydo šviesą.

Sveikinu! Pagaliau tai, apie ką aš rėkte rėkiau kiekvienoje auditorijoje, vyksta. Tuo metu mane vadino populistu – dabar tai tapo realybe. Taip, tai galėjo įvykti daug ankščiau, kai tai buvo ypač svarbu, kad sustabdytume emigraciją, kad sukurtume civilizuotą, sąžiningą, lygiavertę ir konkurencingą rinką, mažinsiančią šešėlinę ekonomiką ir  sukursiančią patrauklią investicijoms rinką. Bet šitam proveržiui labai stipriai priešinosi A. Butkevičius su visais savo bebrais komunistais, juos palaikė konservatoriai ir liberalai. Nieko nepadarysi – toks yra jų mąstymas. Gal nepiktybiškas, bet labai kenkiantis šalies vystymuisi.

Bet! Gerbiamas premjere, deja, šitas minimalus atlyginimas yra ne šios dienos, o būtent 2012 metų. Šios dienos minimalus atlyginimas, remiantis rinkos tyrimu, turi būti mažiausiai 850 eurų. Juk pasaulis nestovi vietoje ir nelaukia kol Lietuvos valdžia susiprotės. Šiandien, vertinant situaciją, 430 eurų – tai tik kosmetinis padažymas, kuris nesuteiks apčiuopiamo proveržio ir nepagerins žmonių gyvenimų, nes kainos nuo 2012 metų išaugo dvigubai. Aišku, reikia suvokti, kad aš kalbu ne tik apie minimalų atlyginimą, bet apie visą Darbo partijos siūlytą paketą tuometiniam 2012 metų premjerui A. Butkevičiui. Bet jis buvo apsvaigęs nuo garbės, nuo gautų antpečių, ir kartu su prezidente, kuri kadencijos pabaigoje spyrė jam į užpakalį ir išmetė į politinį užribį, skandino šalį.  

Ruzultatai žinomi visiems. Kasmet Lietuva praranda po tokį miestą kaip Marijampolė. Pagal atlyginimus ir pensijas Lietuva yra 26 iš 28 Europos Sąjungos šalių. Pagal savižudybių skaičių –  pirmaujame. Pagal absoliučias investicijų sumas – taip pat pačiame gale. Užsienio investuotojai nesirikiuoja į eilę prie Lietuvos sienos. Skola per D. Grybauskaitės valdymo laikotarpį nuo 16,5 mlrd. Lt paaugo iki 50 mlrd. Lt. Kitaip tariant, paaugo 3,5 kartų daugiau, nei prie visų kitų prezidentų kartu paėmus. Ir šias skolas turės grąžinti nekas kitas, o mūsų vaikai. Juk būtent mes ir dabar „pravalgome“ mūsų vaikų ateitį.

Akivaizdu, kad šis, 2019 metų biudžetas yra premjero, kandidato į prezidentus. Juk beveik nieko nėra numatyta investicinei aplinkai gerinti, nėra padidinti asignavimai kapitaliniams įdėjimams.

Šitame biudžete juntama vidinė kova valstiečių gretose. Tuo pat metu yra akivaizdu, kad su šiuo biudžetu dirbo konsultantai iš viešųjų ryšių srities, kurie bando ruošti S. Skvernelį, kaip kandidatą į prezidento postą. Jie ir įtikino, kad kuo daugiau bus didinamos vartojamui skirtos lėšos, tuo labiau patenkinti bus rinkėjai, o pinigai, didžia dalimi, per rinkos dėsnius grįš į biudžetą. Ir tai yra tiesa. Bet taip užkonservuojamas judėjimas į priekį. Na, ko nepadarysi vardan savo galimybės tapti šalies prezidentu. Ne šiaip sau jo, kaip kandidato, paskelbimas vyks tik sausio mėnesį. Tuomet bus galima vardinti neva jo nuopelnus ir nutylėti, kad Lietuvos rodikliai, įvardinti aukščiau, ir toliau skandins Lietuvą į dugną.

Džiaugiuosi, kad bent jau kai kurios socialinės grupės, taip pat ir mokytojai, sulaukė didesnių atlyginimų.

Su pagarba V. Uspaskich.