Spaudžiama Seimo opozicijos vyriausybė sušvelnino karantino ribojimus

Atsižvelgusi į visuomenės nepasitenkinimą ir Seimo opozicijos iniciatyvas Vyriausybė trečiadienį sušvelnino karantino ribojimus verslui - nuo ateinančio pirmadienio leista atsidaryti grožio salonams, ne maisto parduotuvėms, vykdyti lauko prekybą. Tokio sprendimo nekantriai laukė ir verslo bendruomenė, ir Vyriausybės neveiksnumu besipiktinantys politikai, kurie pastaruoju metu ieškojo visų galimų sprendimų - dar praėjusią savaitę Darbo partijos frakcija kreipėsi į visus Seimo narius, prašydama pasirašyti dėl neeilinės Seimo sesijos sušaukimo, kad būtų galima kreiptis į Konstitucinį teismą dėl karantino laikotarpiu diskriminuojamo smulkiojo verslo.

„Vyriausybė pagaliau atsižvelgė į verslo atstovų ir mūsų politikų pastabas dėl karantino sąlygų sušvelninimo smulkiam verslui. Pačiu laiku. Viena iš valdžios pareigų yra rūpintis galimybėmis šalies žmonėms siekti gerbūvio. O viena iš būtinų sudedamųjų šioje srityje – sveika verslo aplinka, kai skatinami ne tik didieji verslo milžinai, bet ir smulkus verslas“, -  sprendimą komentuoja LR Seimo narys Viktoras Fiodorovas.

„Šis žingsnis - tai ir teisingumo principų valstybėje atstatymas. Nes dėl nevienodų verslo sąlygų sudarymo smulkiajam ir vidutiniam verslui karantino metu Seimo Darbo partijos frakcijos nariai dar sausio pabaigoje kreipėsi į Konkurencijos tarybą. Dar  tuomet akcentavome, kad pagal Konkurencijos įstatymą, viešojo administravimo subjektams draudžiama priimti teisės aktus arba kitus sprendimus, kurie teikia privilegijas arba diskriminuoja atskirus ūkio subjektus ar jų grupes ir dėl kurių atsiranda ar gali atsirasti konkurencijos sąlygų skirtumų atitinkamoje rinkoje konkuruojantiems ūkio subjektams. Situacija buvo tikrai diskriminacinė, prasilenkianti su elementariais teisingumo principais“, - sako LR Seimo narys Vytautas Gapšys.  

„Seimas dar sausio pradžioje priėmė rezoliuciją ir paprašė Vyriausybės mažiau riboti smulkųjį verslą ir laikantis karantino reikalavimų leisti jam atnaujinti veiklą. Iki šiol matėme situaciją, kai smulkaus verslo interesai buvo akivaizdžiai ignoruojami.  Tai žlugdė jį, kėlė grėsmę ir laisvos rinkos principams, ir mūsų šalies ekonomikai. Buvo atsiradusi rizika, kad smulkieji rinkos žaidėjai bus priversti trauktis iš rinkos. Tuomet susiformuotų toks rinkos galios pokytis, kuris būtų itin žalingas vartotojams, kurie už prekes ir paslaugas vėliau mokėtų gerokai daugiau. Todėl valstybė turėjo spręsti šią pandemijos laikmečio problemą. Ir Vyriausybė pagaliau ryžosi pirmam mažam žingsniui švelninant karantino suvaržymus, Tai sveikintina“, - pastebėjimais dalinasi opozicinės Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna.

Vyriausybė pritarė, kad jau nuo vasario 15 d. būtų leista atsidaryti ne maisto prekių parduotuvėms, grožio salonams, leisti gėlių parduotuvių veiklą ir ne maisto prekių prekybą lauko sąlygomis. Trečiadienį Vyriausybė taipogi patvirtino karantino švelninimo planą, kuriame ribojimai lengvinami atsižvelgiant į susirgimų skaičių.