Seimo Darbo partijos frakcija: „Valdantieji nesusitvarko su pandemija, o baudžia tuos, kurie dirba daugiau už juos"

Valdantiesiems užsimojus likviduoti tris itin šiuo metu svarbias įstaigas – Užkrečiamųjų ligų centrą, Nacionalinę laboratoriją ir Valstybinį psichikos sveikatos centrą – Seimo Darbo partijos frakcija tam kategoriškai nepritaria.

Pasak Seimo Darbo partijos frakcijos narės Ievos Kačinskaitės-Urbonienės, valdantieji nesusitvarko su pandemija, bet kerta iš peties įstaigoms, kurios šiuo metu yra labai svarbios.

„Toks įstatymo projektas, švelniai tariant, pribloškė. Turime pandemiją, didžiausius sergamumo skaičius Europos Sąjungoje, vienus aukščiausių mirtingumo rodiklių, o konservatoriai staiga užsimojo sunaikinti Užkrečiamųjų ligų centrą, Nacionalinę laboratoriją, Valstybinį psichikos sveikatos centrą. Manau, kad tokiu politiniu sprendimu siekiama atsikratyti nepalankiais žmonėmis ir pateisinti savo prastos pandemijos valdymo politikos pasekmes“, - teigia Seimo narė.

Tai, anot jos, yra akivaizdus politinis susidorojimas su įstaigų vadovais, nekreipiant dėmesio į tai, kokį svarbų vaidmenį atlieka įstaigos. „Konservatoriai negebėdami įgyvendinti savo politikos, imasi visiškai beviltiškų priemonių, bandydami pašalinti žmones, kurie prisidėjo prie pandemijos valdymo daugiau nei jie“.