Seimo Darbo partijos frakcija sėkmingai startavo naujojoje kadencijoje

2012 metų Seimo rinkimuose į Lietuvos Respublikos Seimą rinkėjai net 29 mandatus patikėjo Darbo partijai, kuri kartu su Lietuvos socialdemokratų, „Tvarkos ir teisingumo“ partijomis bei Lenkų rinkimų akcija formuoja valdančiąją koaliciją. Nepaisant visų dirbtinai keliamų politinių neramumų, Darbo partijos frakcija sėkmingai pradėjo darbą XI Seime – būtent už jos kandidatą į Seimo Pirmininkus balsavo didžioji dalis parlamentarų.

84 balsai lėmė, kad Seimo Pirmininku buvo paskirtas darbietis Vydas Gedvilas, kurio profesinėmis bei asmeninėmis savybėmis žavisi ne tik koalicijos partneriai, bet ir oponentai. Pirmuoju jo pavaduotoju tapo buvęs Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys – vienas jauniausių Seimo bei Darbo partijos frakcijos narių. 

Ypatingas šis Seimas Darbo partijai ir tuo, kad 2012 – 2016 m. Seimo Darbo partijos frakcijai vadovauja partijos pirmininkas – Viktoras Uspaskich, kuris dėl galimybės dirbti Seime atsisakė Europos Parlamento nario mandato.

Pasak naujojo frakcijos seniūno, darbas Seime neapsiriboja vien įstatymų leidyba, ne mažiau svarbus ir frakcijos – visos darbiečių komandos – dvasios palaikymas bei sutelkimas. „Darbas Europos Parlamente buvo tikrai įdomus ir naudingas, tačiau čia, Seime, galiu realizuoti save labiau, matau konkretesnius savo veiklos vaisius. Noriu būti su komanda, noriu tiesiogiai dalyvauti visuose vykstančiuose procesuose, todėl neabejoju, kad mano sprendimas likti Seime, su komanda, yra teisingas“, - teigia Viktoras Uspaskich.

Frakcija ypatinga ir tuo, kad joje dirba jauniausias Seimo narys – 25-erių Viktoras Fiodorovas, vos prieš kelias dienas su žmona susilaukęs sūnaus.  

Rinkėjų pasirinkimas lėmė, kad Seimo Darbo partijos frakcijos nariais tapo: Viktoras Uspaskich, Virginija Baltraitienė, Šarūnas Birutis, Saulius Bucevičius, Valentinas Bukauskas, Petras Čimbaras, Kęstutis Daukšys, Sergej Dmitrijev, Larisa Dmitrijeva, Vilija Filipovičienė, Viktoras Fiodorovas, Vytautas Gapšys, Vydas Gedvilas, Loreta Graužinienė, Gediminas Jakavonis, Jonas Kondrotas, Raimundas Markauskas, Dangutė Mikutienė, Petras Narkevičius, Raimundas Paliukas, Artūras Paulauskas, Audronė Pitrėnienė, Ričardas Sargūnas, Valdas Skarbalius, Darius Ulickas, Sergej Ursul, Vitalija Vonžutaitė, Mečislovas Zasčiurinskas, Zita Žvikienė.