Rugsėjo 1-ąją – laimėkime visi!

Pažymiai, pirmūnai, provokuoja tarti žodį - geriausieji. Tie, kuriems nepasisekė ir nepavyko užsitarnauti geresnių pažymių, bus pavadinti - nevykėliais, atsilikėliais. Vieni bus pavadinti pažangiausiais, kiti senamadiškais ir dirbantys po senovei. Išsivysto konkurencija ir mokykla, į kurią taip skuba pirmokai, pradeda skiepyti vaikams, kad vieni yra geri, kiti nelabai. Tu su tais bendrauk, o su tais ne. Po paskutinio skambučio vaikai - abiturientai išeina su nuomone, kad šiame pasaulyje reikia kovoti, stumtis alkūnėmis ir būtinai nugalėti. Stengiasi nutraukti bet kokius santykius su „nevykėliais“ ir pasaulis tampa padalintas į gerus ir nelabai gerus.

Politikoje 30 metų mes matome tą pačią kultivuojamą tendeciją įskiepytą mokykloje - skaldyk ir valdyk, ir nuosekliai palaikomą mūsų vadinamų lyderių. Svarbu laimėti, o dar geriau, kad kitas pralaimėtų. Ir laimėjus rinkimus vėliau nežino, ką su tuo laimėjimu daryti. Taip ir gyvename paaukojant visą savo gyvenimą, bendravimą, gerus santykius vardan to, kad laimėti dėl laimėjimo. Ir visa ta anti sinergijos pradžia būna įskiepyta tarp pirmokų skubančių mokykloje.

Todėl naujų studijų sezono pradžioje noriu palinkėti pirmiausia siekti išmokti bendravimo įgūdžių, tikros draugystės, išmokti ištiesti ranką ir padėti kitiems, kuriems mažiau pasiseka ir kurti pasaulį kitokį, kuris leis jaustis jaukiau, maloniau be aukštų tvorų ir uždarų klubų su išgalvotu elitu. Nes šita mūsų planeta pavargo nuo draskymo, konkurencijos, nugalėtojų ir pralaimėtojų, veidmainiavimo, melo, reklamos ir reikalauja kitokio, naujo gyvenimo būdo - kur laimi visi.

Mokykla turi skiepyti vaikams sutarimą kai laimi visi, „man gerai, kai tau gerai“, nes tik tokių skiepų dėka žmogaus pasąmonėje pradeda vystytis fundametalios vertybės, apie taiką, skaidrų altruizmą, harmoniją ir švaresnį pasaulį. O visi kiti įgūdžiai yra antraeiliai dalykai ir ateina savaime.

Sveikinu visus su nauja mokslo metų pradžia!
Viktoras Uspaskich