Programą pristačiusios Darbo partijos tikslas – atvesti Lietuvą į patraukliausių valstybių penketuką

Ambicingą valstybės valdymo pertvarkos ir ekonomikos skatinimo programą šeštadienį partijos suvažiavime pristatęs Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskich paskelbė sieksiąs Vyriausybės vadovo posto.

V.Uspaskich premjero kalba

„Nesiruošiu su niekuo kovoti, nes kovoti dėl galimybės tarnauti šaliai yra beprasmiška. Tiesiog siūlau save, savo patirtį, žinias programą Lietuvai. Tai programa valstybei, kuri nori keistis. Tai programa žmonėms, kurie savo vaikams ir anūkams nori palikti šalį be skolų, ekologišką ir patrauklią gyventi“, - Kėdainiuose vykusiame ir visai Lietuvai transliuotame Darbo partijos suvažiavime sakė V.Uspaskich.

„Tai bus premjero kalba, - pradėdamas suvažiavimą sakė Darbo partijos lyderis, pabrėžęs, kad pagal Konstituciją būtent Vyriausybės vadovo rankose yra sukoncentruota visa sprendimų priėmimo galia. – Kalbėsiu apie neatidėliotinus darbus, kurių privalome imtis, nes Lietuva šiandien stovi ant raudonos linijos, kurios negalime peržengti“.

Programa, kurios neturi nė viena kita partija

Didelis dėmesys Darbo partijos programos pristatyme buvo sutelktas visoms sritims: valstybės valdymo skaidrinimui, ekonomikos skatinimui, socialinei ir regioninei politikai, ekologijai, užsienio politikai ir kitoms.

Ekonomikoje Darbo partijos lyderis didžiausią dėmesį skirtų Lietuvos gamintojams, pirmiausia eksportuojančioms įmonėms. Jo pasiūlytas ekonomikos planas sukurtų daugiau nei 200 tūkstančių naujų darbo vietų bei paskatintų grįžti namo mažiausiai 180 tūkstančių iš Lietuvos emigravusių jos piliečių. Pasiūlytas planas taip pat gerintų konkurencines sąlygas smulkioms šeimyninėms įmonėms veikti taikant prekybinio ploto mokestį, o, reikalui esant, ir kitas skatinančias priemones.

Programoje numatyta, kad pensijos ir minimalus atlyginimas turi būti pririšti prie vidutinio atlyginimo ir būti ne mažesni nei 50-60% vidutinio atlyginimo. Pensija turi būti didesnė nei minimalus mėnesio atlyginimas. Pensininkams, kurie gauna mažiau nei 800 eurų pensiją, o tokių dauguma, turi būti sukurtas 200 Eur vertės krepšelis iš vietinės kilmės produktų ir prekių.

Tapęs premjeru V.Uspaskich pažadėjo išslaptinti visus bendradarbiavusius su užsienio žvalgybomis, nutraukti slaptų pažymų sistemos viešpatavimą, taip pat pašalinti iš valstybės valdymo buvusius aukštus Komunistų partijos ir komunistinę partinę mokyklą baigusius pareigūnus.

Suvažiavime pasiūlytas mechanizmas, užkirsiantis kelią įsisenėjusiai politinei prostitucijai, o kiekvienas rinkėjas galės patikrinti, kaip savo duotų pažadų laikosi politikai.

Visi valdžios sprendimai dėl diegiamų naujų technologijų, kurios kelia nors mažiausią abejonę dėl poveikio žmonių sveikatai, turi būti suderinti su visuomene ir aprobuoti specialistų.

„Aš atsakau už savo žodžius ir tiksliai žinau kaip visa tai įgyvendinti. Tokios programos, kuri apimtų konkrečias įsisenėjusias problemas ir tikslius veiksmus joms spręsti nepasiūlė jokia kita partija“, - kalbėdamas Darbo partijos suvažiavime sakė V.Uspaskich.

Atskiras Darbo partijos Vyriausybės programos dalis V.Uspaskich pristatys susitikimuose su Lietuvos žmonėmis ir tiesioginių transliacijų metu.

Dėmesys – konkretiems rodikliams


Partijos vicepirmininkas Vigilijus Jukna pristatė pagrindinius konkrečius partijos programoje numatytus tikslus – iki 2024 m. pasiekti, kad vidutinis atlyginimas Lietuvoje siektų ne mažiau 2100 eurų prieš mokesčius. Su vidutiniu darbo užmokesčiu (VDU) būtų susietas minimalus mėnesio atlyginimas, kuris siektų 55 proc. VDU, o pensijos – 60 proc. VDU. Su vidutiniu darbo užmokesčiu įstatymu būtų susietas ir švietimo darbuotojų atlyginimas. Vidutinis pedagogų atlyginimas siektų 130 proc. VDU, švietimo pagalbos darbuotojų – 120 proc. VDU, o mokslininkų ir dėstytojų – 160 proc. VDU.

Patvirtino kandidatų sąrašą ir kandidatus vienmandatėse rinkimų apygardose

Darbo partijos suvažiavimo metu patvirtinti partijos kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose. Tarp jų – Seimo nariai Andrius Mazuronis, Mindaugas Puidokas, Artūras Skardžius, Valentinas Bukauskas ir Petras Čimbaras, Darbo partijos vicepirmininkas V. Jukna, Klaipėdos „Neptūno“ komandos kapitonas Simas Galdikas, dziudo imtynininkas Karolis Bauža, o taip pat ir buvę Seimo nariai Saulius Bucevičius, Viktoras Fiodorovas, Aidas Gedvilas, Raimundas Markauskas, Ričardas Sargūnas, Valdas Skarbalius, Zita Žvikienė.

Taip pat patvirtintas daugiau nei 150 žmonių abėcėlinis Darbo partijos kandidatų į Seimą daugiamandatėje rinkimų apygardoje sąrašas.

Suvažiavimo metu patvirtinta ir Darbo partijos kandidatų rinkimuose „Sąžiningumo deklaracija“. Pasirašiusieji ją įsipareigoja pasitraukę iš Darbo partijos ar jos frakcijos Seime, atsisakyti ir Seimo nario mandato.

Visa programa - http://rinkimai2020.darbopartija.lt/