Pritarta Darbo partijos pasiūlymui Lietuvos vaikams skirti vienkartines išmokas

Ne vėliau kaip liepos mėnesį vaikams turėtų būti išmokėtos vienkartinės išmokos. Tam šiandien po pateikimo pritarė Seimas.

Darbo partijai atstovaujantys Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Andrius Mazuronis pasidžiaugė, kad jų siūlymas šiuo nelengvu metu palengvinti šeimų finansinę naštą skiriant vienkartines išmokas vaikams, buvo išgirstas Prezidento Gitano Nausėdos, kuris ir pateikė Seimui skubos tvarka svarstyti šį siūlymą.

„Šeimos ypač jautriai priima pajamų svyravimą - Lietuvoje įvedus karantiną labiausiai pasikeitė vaikus auginančių šeimų gyvenimas. Dirbantys tėvai turi išgyventi ne tik iššūkius, kurie kyla darbo rinkoje, bet ir rūpintis namuose liekančiais vaikais, užtikrinti jų nuotolinį mokymąsi. Be to, Lietuva užima net trečią vietą Europos Sąjungoje pagal vienišų tėvų procentą.

Todėl džiaugiamės, kad Prezidentas įsiklausė į mūsų siūlymą skirti vaikams vienkartines 200 Eur siekiančios išmokas“, - teigia Seimo narys Andrius Mazuronis.

Šalies vadovo siūlymu vaikams iš nepasiturinčių ir gausių šeimų, taip pat vaikams su negalia ne vėliau kaip liepos mėnesį būtų išmokėta vienkartinė 200 eurų išmoka, o visiems kitiems vaikams – vienkartinė 120 eurų išmoka. Gyventojams nereikės nieko daryti, parama bus pervesta be atskiro prašymo.

120 eurų dydžio vienkartinę išmoką, skirtą visiems Lietuvos vaikams, gautų daugiau nei 507 tūkst. vaikų (apie 330 tūkst. šeimų). 200 eurų vienkartinę išmoką gautų apie 134 tūkst. vaikų: vaikai su negalia bei vaikai, augantys nepasiturinčiose ir daugiavaikėse šeimose, apie 60 tūkst. šeimų.

Seimo nario dr. Mindaugo Puidoko teigimu, papildoma išmoka prie vaiko pinigų greičiausia nepadengs visų šeimų patirtų kaštų, bet bent leis geriau pasirūpinti vaikais.

„Darbo partija visada palaikė siūlymą, kad išmokas gautų socialinio draudimo pensijų gavėjai, tačiau taip pat siekė, kad išmokų gavėjų ratas būtų praplėstas. Šeimos vartojimo išlaidoms išleidžia reikšmingą biudžeto dalį, todėl papildomi pinigai leistų didinti vartojimą ir paskatinti verslo atsigavimą“, - sako Seimo narys dr. M. Puidokas.

Kai Darbo partijai atstovaujančių Seimo narių siūlymas išmokėti 200 eurų siekiančias išmokas vaikams nesulaukė Seimo pritarimo, parlamentarai kreipėsi į Prezidentą, prašydami apsvarstyti galimybę į jo rengiamą įstatymo projektą įtraukti vienkartines 200 eurų išmokas vaikams.

„Malonu, kad Prezidentas mus išgirdo ir tapo tuo, kuris  suvienijo visas partijas Seime priimti bendrą sprendimą ir išmokos vaikus pasieks, žinoma, po galutinio Seimo sprendimo, kuris, tikimės, neužtruks ir nepateiks nemalonių staigmenų“, - teigia Seimo nariai.

Daugiau skaitykite: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/seimas-dega-zalia-sviesa-nausedos-pasiulytiems-didesniems-vaiko-pinigams.d?id=84333933