Darbo partijos taryba pritaria didesniam kariuomenės įsitraukimui saugant pasienį

Darbo partijos tarybos posėdyje, vykusiame pirmadienį, pagrindinės diskusijos buvo skirtos pabėgėlių klausimui: įtemptos situacijos pasienyje analizei bei galimiems šios problemos sprendimo būdams. Dėmesys skirtas ir prievartinei vakcinacijai, kuri ne tik priešina visuomenę, bet ir kelia daug teisinių klausimų.

Tarybos nariai dalijosi įžvalgomis apie Lietuvos pasienio apsaugą, kuri šiuo metu praktiškai neveikia – mūsų šalies sieną pažeidinėja nelegalai, tarp jų gali būti ir agresorių, provokatorių, teroristų.

Tarybos nariai nusprendė į Seimo Darbo partijos frakcijos posėdį pakviesti vidaus ir užsienio reikalų ministrus, kurių bus prašoma atsakyti į frakcijos narių klausimus bei pristatyti pabėgėlių keliamos krizės suvaldymo planus.

„Darbo partija praėjusią savaitę kreipėsi į Prezidentą Gitaną Nausėdą dėl didesnio kariuomenės įsitraukimo pasienyje su Baltarusijos Respublika. Manome, kad trūkstant VSAT resursų Lietuvos kariuomenė efektyviau užtikrins sienos apsaugą, kuri kaip matome, yra visiškai skylėta. Tokią poziciją dar kartą patvirtino partijos taryba, apie tai diskutuosime ir su į frakciją kviečiamais ministrais“ – teigė Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Alternatyva skiepui – nemokamas testas

Darbo partija didelį dėmesį skiria valdančiųjų siekiui prievarta skiepyti žmones nuo COVID-19. Tarybos nariai posėdyje diskutavo apie tai, kad Lietuvos žmonės neturi būti skirstomi į pasiskiepijusius ar nepasiskiepijusius ir juolab dėl to diskriminuojami, kas jau vyksta viešojoje erdvėje ir pabrėžia, kad jei norime būti tikrai saugūs - testuotis turi ir pasiskiepiję, ir nepasiskiepiję asmenys. Tai turi būti daroma valstybės lėšomis.

„Nenorintiems ar negalintiems skiepytis žmonėms, turi būti suteikta alternatyva – nemokamas testas. Sveikatos ministro pareiškimas, kad Vyriausybė nebekompensuos testų, o darbdaviai galės atleisti nepasiskiepijusius žmones, yra pasityčiojimas iš Lietuvos žmonių ir šalies Konstitucijos, juk norėdami dirbti ir užsidirbti žmonės privalės arba skiepytis, arba nuolat tikrintis už savus pinigus. Tai – ne pasirinkimas, o rankų laužymas tiems, kurie nenori skiepytis iki galo neištirtomis vakcinomis ir pasirenka sveiką gyvenimo būdą, o  mažas pajamas gaunantiems  žmonėms tai taps nepakeliama našta. Versti žmones skiepytis vakcinomis, kurios yra tyrimų stadijoje ir kurių poveikis iki galo nežinomas, yra nusikaltimas“- sakė Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich.

Nepalikti žmonėms alternatyvos rinktis skiepą ar ne, atimant galimybę nemokamai testuotis, tai tikrai nėra sprendimas. Tai – ne pasirinkimas, o tikrų tikriausia prievarta.
Darbo partijos taryba neabejoja, kad žmonėms turi būti paliktas pasirinkimas skiepytis arba periodiškai nemokamai testuotis.