Biudžeto ir finansų komitete pritarta Darbo partijos frakcijos iniciatyvai dėl lengvatinio PVM sporto paslaugoms

Šiandien Biudžeto ir finansų komitete pritarta Seimo Darbo partijos frakcijos siūlymui sporto paslaugoms taikyti lengvatinį PVM. Šis ir kiti komitete svarstyti pasiūlymai numato lengvatinį PVM tarifą pandemijos paveiktiems ekonomikos sektoriams – restoranams, daliai sporto ir kultūros srities veiklų.

Siekiant eliminuoti dėl pandemijos kilusias neigiamas pasekmes verslui, 9 proc. PVM lengvatą siūloma taikyti ribotą laiko tarpą – nuo 2021 m. liepos 1 d. iki 2022 m. gruodžio 31 d. Biudžeto ir finansų komitetas siūlo papildyti įstatymo 19 straipsnio 3 dalį naujais punktais, ir išdėstyti juos taip:

„7. iki 2022 m. gruodžio 31 d. visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų, kuriems netaikomos šio Įstatymo 23 straipsnio nuostatos, lankymui.

8. iki 2022 m. gruodžio 31 d. teikiamoms atlikėjo (aktoriaus, dainininko, muzikanto, dirigento, šokėjo ar kito asmens, vaidinančio, dainuojančio, skaitančio, deklamuojančio arba kitaip atliekančio literatūros, meno, folkloro kūrinius ar cirko numerius) atlikimo paslaugoms.“

Praėjusią savaitę pasiūlymą pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisoms įregistravo Seimo Darbo partijos frakcijos nariai Viktoras Fiodorovas, Ieva Kačinskaitė-Urbonienė, Vigilijus Jukna, Valentinas Bukauskas, Andrius Mazuronis, Aidas Gedvilas, Artūras Skardžius ir Vaida Giraitytė. Darbo partijos frakcijos politikai pradžioje siūlė taikyti lengvatinį PVM sporto sektoriaus įmonėms, sporto klubams. Biudžeto ir ekonomikos komitete jis buvo papildytas lengvatinio PVM galimybe ne tik sporto klubams ir panašioms veikloms, bet ir kultūros sektoriaus paslaugoms - atlikėjams.

„Tai kelio pradžia, vienas iš sprendimų. Pats sumažintas PVM iš esmės neišgelbės merdinčių sporto bei kultūros sektorių, kai pastarieji vos vos vegetuoja ar yra visai uždaryti. Tai tik pradžia. Šie verslai užsidaryti nusprendė ne patys, tai Vyriausybės sprendimas, todėl būtina kuo greičiau rasti mechanizmą, kaip kompensuoti nuostolius. Pažvelkite, štai sporto sektorius iki šiol yra paralyžiuotas. Ir mūsų įregistruotas pasiūlymas dėl PVM keitimo čia yra tik viena iš sudedamųjų“, – sako Seimo narys V. Fiodorovas.

Darbo partijos frakcijos nariai tikisi, kad siūloma lengvata padėtų pažeidžiamiems verslams sušvelninti neigiamus ekonominius pandemijos ir karantino padarinius bei tikėtis spartesnio atsigavimo situacijai normalizavusis.

V. Fiodorovas akcentuoja kritišką visiškai ignoruojamo sporto sektoriaus padėtį. Pasak politiko, sektorius  yra tarsi „niekieno“ ministerijos kompetencija. Taip delsiant šie verslai gali žlugti, ir jei paramos nesuteiksime dabar, valstybei tai kainuos labai brangiai vėliau.

„PVM lengvata yra vienas iš žingsnių. Bet ties juo sustoti negalime, nes reikia kompleksinės pagalbos. Jei pandemijos paveiktos ekonomikos sritys bus ignoruojamos, netrukus prasidės bankrotų banga. Tad pagalbos reikia čia ir dabar“, – reziumuoja Seimo narys V. Fiodorovas.