Seimas uždegė žalią šviesą sveikatinimo specialistų veiklos sutvarkymui

Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros specialistai, su nerimu laukę sausio 1 d., kai turėtų įsigalioti reikalavimas jiems turėti aukštąjį medicininį išsilavinimą arba specialios Sveikatos apsaugos ministerijos komisijos išvadas dėl tinkamumo dirbti, turi vilties, kad šis skubotas reikalavimas bus nukeltas iki ateinančių metų liepos 1 d.

Seimas po pateikimo pritarė skubos tvarka svarstyti Darbo partijos frakcijos narių Ievos Kačinskaitės-Urbonienės ir Vaidos Giraitytės siūlomam Lietuvos Respublikos papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuriuo siekiama nukelti šio įstatymo termino įsigaliojimą nuo 2021 sausio 1 d. iki liepos 1 d. Seimo Sveikatos reikalų komitetas šį pasiūlymą jau apsvarstė ir pritarė, kad termino atidėjimas yra reikalingas.

Šis, anot parlamentarės I. Kačinskaitės-Urbonienės, pakeitimas yra nedidelis, bet labai svarbus žingsnis į priekį.

„Šią savaitę Seimas turėtų priimti galutinį sprendimą, viliuosi, kad termino atidėjimui bus pritarta. Reikia atskirti, kas yra liaudies medicinos gydytojai ir kas - sveikatinimo specialistai. Jiems turi būti taikomi skirtingi reikalavimai, todėl ateinantį pusmetį, diskutuojant su visų sričių atstovais, tikimės šį klausimą sutvarkyti. Prieš tai liaudies medicinos atstovai buvo neišgirsti, įstatymas priimtas skubotai, o palies daugiau nei 7000 žmonių", - teigia I. Kačinskaitė-Urbonienė.

Tam, kad Papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymas praeitoje kadencijoje buvo priimtas skubotai, pritaria ir kita projekto iniciatorė Seimo narė V. Giraitytė.

„Įstatymo įsigaliojimas nuo 2021 m. sausio 1 d. kėlė nerimą sveikatinimo specialistams,  juk kai kurie iš jų negalėtų tęsti savo veiklų dėl keliamų naujų kvalifikacijos reikalavimų. Visi sutinkame, kad jogos ar pirties specialistams keliami kitokie reikalavimai nei medicininis išsilavinimas. Turime priimti kokybišką įstatymą, kuris atlieptų sričių specialistams keliamus reikalavimas, o kartu apsaugotų klientus nuo nekokybiškų ar apsimestinių paslaugų gavimo“, - teigia parlamentarė V. Giraitytė.

Parlamentarės džiaugiasi, sulaukusios kolegų pritarimo ir palaikymo pirminiuose etapuose. Seimui galutinai pritarus projektui, tikimasi iki 2021 m. liepos 1 d. visoms suinteresuotoms grupėms susitarti, kokios paslaugos priklauso papildomajai ir alternatyviajai medicinai, o kas yra tiesiog gyvenimo būdo praktikos (joga, meditacija, kvėpavimo praktikos ir kita), bus paruošti reikalingi poįstatyminiai teisės aktai, kokybiškai sureguliuosiantys šią sritį.

Daugiau informacijos:
Ieva Kačinskaitė-Urbonienė
Mob. +37064046645