Parlamentarė I. Kačinskaitė–Urbonienė: „Leiskime tėvams ir vaiką prižiūrėti, ir užsidirbti“

Siekdama pagerinti šalies demografinę ir šeimų padėtį, Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė–Urbonienė siūlo leisti tėvams pirmaisiais vaiko priežiūros metais gauti papildomų pajamų, vaiko priežiūros išmokos dydį apribojant iki 1 vidutinio darbo užmokesčio dydžio. Papildomos pajamos nebūtų ribojamos.

Siūlomos įstatymo pataisos, anot Seimo narės, pagerintų finansinę šeimų situaciją, prisidėtų prie rekordinės darbo jėgos paklausos mažinimo ir skatintų pozityvią šeimos politiką.

„Daugumoje Europos sąjungos valstybių iš draudimo apmokamų vaiko priežiūros atostogų moterys į darbus grįžta praėjus 3-9 mėnesiams po vaiko gimimo. Tarp tokių šalių – Austrija, Belgija, Čekija, Suomija, Prancūzija, Graikija, Vengrija, Islandija, Airija, Italija, Olandija Lenkija, Portugalija, Ispanija, ir kitos. Taip moterys neatitrūksta nuo darbo rinkos, nepraranda įgūdžių ir gali realizuoti savo siekius, nenuskriausdamos šeimos finansiškai. Tai padėtų spręsti ir darbo rinkos problemas, juk, ne paslaptis, daugeliui darbdavių tenka sukti galvą, kaip pakeisti metams, dvejiems išeinančius darbuotojus“, - teigia Seimo narė I. Kačinskaitė–Urbonienė.

Ji pabrėžia, kad galimybė užsidirbti būnant vaiko priežiūros atostogose, gali prisidėti ir prie kitos problemos sprendimo – darbo užmokesčio tarp vyrų ir moterų skirtumo.
„Ne paslaptis, kad viena priežasčių, kodėl moterys uždirba mažiau, nei vyrai – moterų iškritimas iš darbo rinkos dėl vaiko priežiūros atostogų, artimųjų slaugos. Todėl siūlome leisti joms pasirinkti galimybę pirmaisiais vaiko priežiūros metais dirbti“, - sako parlamentarė.

Įstatymo projektą inicijavo Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė kartu su Darbo partijos frakcijos kolegomis: Viktoru Fiodorovu, Vaida Giraityte-Juškevičiene, Andriumi Mazuroniu, Valentinu Bukausku, Vytautu Gapšiu, Aidu Gedvilu, Artūru Skardžiumi.