Gelbėjant parlamentinės diplomatijos reputaciją valdantiesiems pritrūko politinės valios

Birželio 29-os dienos posėdyje Seimo nariai balsavo dėl parlamentaro Žygimanto Pavilionio atleidimo iš užsienio reikalų komiteto pirmininko pareigų. Parašų rinkimą dėl nepasitikėjimo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininku birželio mėnesį inicijavo Seimo Darbo partijos frakcija kartu su kitų opozicinių frakcijų nariais. Tačiau balsavime valdantieji nedalyvavo, tad nepamatuotais pasisakymais ir skandalais išgarsėjęs politikas lieka poste.

„Šį kartą Seimui pritrūko politinės valios priimti savalaikį ir tikslingą sprendimą. Labai gaila, kad valdantieji čia pasirinko partines ambicijas ir politinį trumparegiškumą - dėl to kentės mūsų parlamentinės diplomatijos reputacija. Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis savo elgesiu sistemingai kenkia mūsų šalies parlamentinei diplomatijai. Tai nėra vienas atsitiktinumas ar viena klaida, tai greičiau tęstinė skandalų ir nepamatuotų pasisakymų grandinė. Jis vasario mėnesį sužlugdė tarpininkavimo misiją Sakartvele, birželio mėnesį provokatoriams iš Rusijos atskleidė Lietuvos diplomatijos veikimo principus, komentavo mūsų diplomatijos strateginius tikslus ir menkino Prezidento instituciją. Negana to, komandiruotės į Vokietiją metu šiam politikui nepavyko išvengti ir asmeninių interesų. Tokie nuolatiniai išsišokimai diskredituoja jo užimamas atsakingas pareigas“, - sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna.

Darbo partijos frakcija drauge su kitų opozicinių frakcijų politikais parašų rinkimą dėl nepasitikėjimo inicijavo po paskutinio Ž. Pavilionio akibrokšto, kai jis interviu su Rusijos provokatoriais atskleidė Lietuvos diplomatijos veikimo principus, strateginius tikslus bei savo pasisakymais galimai sumenkino valstybės Prezidento vaidmenį užsienio politikoje. Pagal Seimo statutą, penktadalio Seimo narių pasirašytu pareiškimu, kuris įteikiamas Seimo pirmininkei, pradedama komiteto pirmininko atleidimo dėl nepasitikėjimo procedūra. Atleidimo dėl nepasitikėjimo procedūra taikoma, kai kitos priemonės jau būna išsemtos.

Iš viso balsavo 62 Seimo nariai, iš jų 56 balsavo už, 5 – prieš, 1 balsavimo biuletenis sugadintas.