AB „Ignitis grupės“ vadovai bus kviečiami atsakyti į klausimus apie jų skatinimo akcijų opcionais programą

Šiandien bendrame Seimo Biudžeto ir finansų bei Ekonomikos komiteto posėdyje buvo vykdoma parlamentinė kontrolė dėl AB “Ignitis grupė” akcijų suteikimo taisyklių. Komitetų nariams kilo abejonių dėl pasirinktų skatinimo kriterijų ir to, kaip įmonių vadovams, už rezultatus gaunantiems akcijų, pavyks suderinti valstybės ilgalaikius tikslus ir siekius gauti akcijų.

Primename, kad bendrovės „Ignitis grupė“  įmonių vadovų ilgalaikio skatinimo akcijų opcionais programa bus taikoma 9 pagrindiniams grupės vadovams: bendrovės valdybos nariams ir 4 grupės įmonių (ESO, „Ignitis“, „Ignitis gamyba“ ir „Ignitis renewables“) generaliniams direktoriams. Bendras maksimalus siūlomų įsigyti akcijų skaičius yra 9497.

AB „Ignitis grupė“ du trečdalius pajamų gauna iš reguliuojamos veiklos, kaip ir reikšmingą pelno dalį, todėl kylantys klausimai tampa dar aktualesni.

„Šiandien vykusiame komiteto posėdyje nesulaukėme deramų atsakymų į klausimus, mums kyla abejonių dėl pasirinktų skatinimo kriterijų ir pačios programos apskritai, todėl artimiausiu metu pateiksime klausimus raštu ir lauksime detalių ir nuoširdžių atsakymų. AB „Ignitis grupė“ yra svarbi įmonė, kurios 73 proc. akcijų priklauso valstybei, todėl bet koks akcijų perleidimas, vadovų skatinimas turi būti skaidrus ir visuomenei suprantamas“, – sakė Darbo partijos frakcijos narys Vytautas Gapšys.

Darbo partijos frakcija palaiko Seimo komitetų iniciatyvą aktyviai vykdyti parlamentinės kontrolės veiksmus ir artimiausiu metu su papildomai gauta medžiaga supažindins visuomenę bei kitus Seimo narius.