Darbo partija tapo Europos liberalų demokratų ir reformų partijos nare

 Gegužės 11–12 dienomis Armėnijos sostinėje Jerevane vykusiame Europos liberalų demokratų ir reformų (ELDR) partijos tarybos posėdyje Darbo partija buvo priimta į šios politinės organizacijos gretas. Tam, kad Darbo partija įsilietų į ELDR, buvo pritarta vienbalsiai.

„Šiuo metu Darbo partija yra populiariausia politinė jėga Lietuvoje, o jos pirmininkas Viktoras Uspaskich, anot visuomenės nuomonės apklausų, yra tinkamiausias kandidatas į šalies premjero postą. Niekas neabejoja, kad po rinkimų mes dalyvausime formuojant Vyriausybę, todėl tikime, kad įsiliejimas į gausią ELDR šeimą leis mums ne tik tinkamai atstovauti Lietuvos interesams Europoje, bet ir geriau pasiruošti pirmininkavimui Europos Sąjungai, kuris vyks 2013 m.“, —  ELDR taryboje kalbėjo Darbo partijai atstovavęs partijos pirmininko pavaduotojas Šarūnas Birutis.

Politikas išsamiai pristatė Darbo partiją ir jos siekius bei atsakė į susirinkusiųjų klausimus.

„Susidomėjimas mūsų partija buvo išties didelis. Susilaukiau klausimų ir apie partijos pavadinimą, ir apie mūsų politines pažiūras, ir apie požiūrį į tam tikrus aktualius politinius klausimus. Maloniai nustebino tai, kad daug kas Darbo partiją žino ir domisi politinėmis aktualijomis Lietuvoje“, — sakė Š. Birutis.

ELDR atstovai klausinėjo ir apie politizuotą Darbo partijos bylą. ELDR vadovybė užtikrino, kad ji stebės šį procesą ir reikalaus išsamios bylos analizės Europos Parlamente.

Pasak Š. Biručio, neformaliuose pokalbiuose, vykusiuose po ELDR tarybos, šios partijos atstovai jam prasitarė, kad su Darbo partija sieja daug vilčių ir tikisi, kad ji taps Lietuvos centro jėgų vienijimosi branduoliu, o ELDR pirmininkas Grahamas Watsonas pažadėjo dalyvauti gegužės 25 d. vyksiančiame Darbo partijos suvažiavime.

***

ELDR buvo įkurta 1976 m. — prieš pirmuosius rinkimus į Europos Parlamentą. 1993  m. ji buvo įregistruota kaip tarptautinė politinė partija. Šiuo metu ELDR sudaro 55 partijos-narės iš visos Europos.

Seras Grahamas Watsonas buvo išrinktas ELDR pirmininku dvejiems metams 2011 m. lapkričio 25 d.

ELDR priklauso 75 Europos Parlamento nariai, Estijos bei Olandijos Vyriausybių vadovai bei 8 iš 27 Europos komisarų.

Ši partija turi daugiai kaip 30 mln. rinkėjų visoje Europoje.