2013 m. spalio 18-ąją Darbo partija šventė 10 metų jubiliejų

Lygiai prieš 10 metų - 2003 m. spalio 18 d. - buvo įkurta Darbo partija. Steigiamajame partijos suvažiavime, vykusiame Vilniuje, dalyvavo daugiau kaip 1000 Lietuvos piliečių, jame buvo išrinkta partijos vadovybė, patvirtinti veiklos programos prioritetai. Partijos pirmininku buvo išrinktas partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskich. Beveik per pusę metų partijos struktūra buvo visiškai suformuota, joje pradėjo veikti 12 komitetų, visoje Lietuvoje buvo įsteigti partijos skyriai.
Nuo pirmųjų savo rinkimų į Europos Parlamentą 2004 m. birželio mėn., Darbo partija dalyvavo visuose rinkimuose Lietuvoje ir visi jie buvo pergalingi:2004 m. darbiečiai laimėjo penkias iš trylikos Lietuvai suteiktų vietų Europos Parlamente, tais pačiais metais Seimo rinkimuose partija aiškia balsų persvara iškovojo 39 vietas Lietuvos parlamente; 2007 m. savivaldybių tarybų rinkimuose Darbo partija iškovojo 111 mandatų;  2008 m. į Lietuvos Respublikos Seimą buvo išrinkta 10 darbiečių; 2009 m. Europos Parlamento rinkimuose partija iškovojo 1 mandatą; 2011 m. partija iškovojo 165 vietas savivaldybių tarybų rinkimuose; 2012 m. Seimo rinkimuose darbiečiai laimėjo 29 vietas Seime.
Darbo partijos nariai dalyvavo XII-osios Vyriausybės formavime ir darbe, keturi Darbo partijos ministrai dirba dabartinėje, XVI-oje Vyriausybėje.
2011 m. kovo mėnesį prie Darbo partijos prisijungė „Naujoji sąjunga“, o 2013 m. partija susijungė su Leiboristų partija. Nuo partijos įkūrimo jai vadovavo Viktoras Uspaskich, Kęstutis Daukšys, Vytautas Gapšys ir Loreta Graužinienė.
Šiuo metu Darbo partija yra antra pagal dydį partija Lietuvoje, ji vienija daugiau kaip 17 tūkst. narių. Partija turi 59 skyrius Lietuvoje ir 2 užsienyje — JAV ir Didžiojoje Britanijoje. 
Darbo partijos programoje numatyta, kad partija yra visiems atvira centro politinė partija, kurios pagrindinis tikslas — sukurti stiprią, demokratiniais principais valdomą teisinę valstybę, pasiekusią aukštą ekonominės, socialinės, sveikatos ir kultūrinės raidos lygį. Partija vienija dorus, darbščius, aktyvius žmones, neabejingus savo ir Lietuvos valstybės ateičiai, nebijančius prisiimti atsakomybę už savo žodžius ir darbus.
Partijos dešimtmečiui atšvęsti numatytas šventinis partijos narių suvažiavimas, kuris vyks spalio 26 d., Šiauliuose.