Darbo partija siūlo Vilniaus garbės piliečiais paskelbti Sausio 13-osios laisvės gynėjus

Lietuva už laisvę ir nepriklausomybę kovojo daug kartų, visi etapai buvo ir yra labai svarbūs. Tuos svarbius etapus mes dažniausiai įprasminame minėdami sukaktis. Pandemija, karantinas lėmė, kad Sausio 13-ąją šiemet Lietuva ir Vilnius minėjo tyliai. Taigi, tyliai nuvilnijus Laisvės gynėjų trisdešimtmečiui, norisi stabtelti ir paklausti, ar tinkamai pagerbėme šios dienos pagrindinius herojus ir jų išties herojišką pasiaukojimą?

 Nenorime sureikšminti formų, bet šiais metais buvo ypač graudu stebėti, kaip menkai mes pagerbiame tuos žmones, kurie paaukojo savo gyvybę dėl Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės. Taip graudžiai, kad aukščiausi valstybės pareigūnai patys, deja, bet nerado laiko ar galimybių uždegti žvakelės ar padėti gėlių kompozicijos prie memorialų ar kapinėse.

 Todėl artėjant kitoms svarbioms Lietuvos laisvės sukaktims, įvertinus tai, kad Vilnius yra laisvės miestas, kad čia kaip ir kasmet bus suteikiamas Vilniaus miesto garbės piliečio vardas ir suprasdami, kad tai puiki galimybė tinkamai pagerbti laisvės herojus, skiriant aukščiausią įvertinimą, kurį miestiečiai gali inicijuoti ir suteikti asmenybėms už miestui ir Lietuvai reikšmingus darbus,

 Darbo partijos Vilniaus miesto skyriaus vardu Vilniaus m. merui Remigijui Šimašiui siūlome 2021 metų Vilniaus miesto garbės piliečio vardą suteikti ne vienam, bet keturiolikai Lietuvos laisvės gynėjų: Loretai Asanavičiūtei, Virginijui Druskiui, Dariui Gerbutavičiui, Rolandui Jankauskui, Rimantui Juknevičiui, Alvydui Kanapinskui, Algimantui Petrui Kavoliukui, Vidui Maciulevičiui, Titui Masiuliui, Alvydui Matulkai, Apolinarui Juozui Povilaičiui, Ignui Šimulioniui, Vytautui Vaitkui, Vytautui Koncevičiui, kurie žuvo už laisvę ir mirė Vilniaus mieste, prie vieno iš miesto simbolių - televizijos bokšto.

 Pasiūlymas teikimui visiškai atitinka Vilniaus miesto tarybos 1996 m. vasario mėn. 7 d. Nr. 83 „Dėl Vilniaus miesto garbės piliečio vardo suteikimo“ nuostatus bei praktiką suteikti vardą tik kartą per metus, mirusiam ar daugiau nei vienam asmeniui.