Darbo partija siūlo nedelsiant atšaukti Galimybių pasą

Seimo Darbo partijos frakcija kreipėsi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį siūlydama atšaukti Galimybių pasui keliamus reikalavimus. Šį kreipimąsi, pasak frakcijos seniūno Viktoro Fiodorovo, paskatino tai, kad nuolat keičiami reikalavimai Galimybių pasui gauti, o jų naudingumas, saugant visuomenės sveikatą, jau seniai kelia abejonių. Taip pat pastebėta, kad Vyriausybės nutarimas dėl reikalavimų Galimybių pasui prieštarauja kitiems operacijų vadovo sprendimams, susijusiems su koronaviruso infekcijos plitimu, todėl būtina šį chaosą užbaigti nedelsiant.

„Atsižvelgdami į tai, kad nuolat keičiamos taisyklės ir reikalavimai dėl Galimybių paso gavimo, reikalavimų dėl koronaviruso infekcijos plitimo darbovietėse valdymo, taip pat į nedidelį hospitalizacijos lygį  dėl koronaviruso infekcijos praėjus reikšmingam laikotarpiui po didžiųjų metų pabaigos švenčių, siūlome panaikinti visą su Galimybių pasu susijusį reguliavimą“, - sako Seimo narys V. Fiodorovas.

Tam, kad Galimybių pasas, saugant visuomenės sveikatą, yra abejotinos naudos, pritaria ir Seimo Darbo partijos frakcijos narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė. Pasak jos, dėl COVID-19 reguliavimo visuomenė yra susiskaldžiusi, įsitempusi, todėl būtinas aiškumas, loginis pagrįstumas, o valdantieji priima vis keistesnius sprendimus.

„Nuo sausio 24 d. gyvybiškai svarbias valstybės funkcijas vykdantys darbuotojai, sirgdami COVID-19 liga, tačiau neturintys simptomų, gali eiti į darbą. Pavyzdžiui, laiškininkai, pensijų pristatytojai ir kiti darbuotojai, užtikrinantys pensijų bei kitų išmokų pristatymą galutiniams gavėjams, sirgdami gali laisvai dirbti. O juk nuo pandemijos pradžios visiems buvo skelbta, kad didžiausią riziką užsikrėsti turi senyvo amžiaus arba lėtinėmis ligomis sergantys asmenys.

Toks reguliavimas parodo, kad net didžiausią riziką patiriantys klientai gali būti apsaugoti nuo koronaviruso plitimo net tiesiogiai susidūrę su koronaviruso infekcija sergančiais asmenimis. Taigi gal sveikatos apsaugos ministrui vertėtų išdrįsti ir pasakyti, kad Galimybių pasas visiškai išsisėmė, yra nebenaudingas ir teikti Vyriausybės nutarimą dėl reikalavimų Galimybių pasui atšaukimo?“, - sako parlamentarė.