2011 m. lapkričio 12 d. įvyko XIV Darbo partijos suvažiavimas

Šiandien, lapkričio 12 d. „Švyturio arenoje“, Klaipėdoje, vyko XIV Darbo partijos suvažiavimas, kuriame buvo švenčiamas aštuntasis partijos gimtadienis. Taip pat suvažiavime buvo pradėtas pasiruošimas artėjantiems Seimo rinkimams — buvo pristatyti Darbo partijos kandidatai vienmandatėse rinkimų apygardose bei partijos rinkimų programos gairės.

Atidarydamas suvažiavimą, Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskich sakė, kad aštuoni simbolizuoja amžinybę, o tai reiškia, kad Darbo partija ir jos idėjos gyvuos amžinai.

„Mūsų partijos istorija primena aštuonių balų žemės drebėjimą, bet visas negandas mes atlaikėme puikiai. Nors oponentai neleidžia mums atsipalaiduoti, o represoriai tęsia puolimą, tačiau net nedvejodamas nueičiau tą patį kelią antrą kartą. Mūsų idėjos yra amžinos. Mes nebijome priešų spąstų ir, deja, esame vienintelė partija, kuriai tenka kovoti su įstatymų pažeidimais ir teisinėms negerovėmis ne tik Lietuvoje, bet ir Europos Sąjungoje. Nuoširdžiai tikiu, kad tai, ką mes darome, yra mūsų valstybės vedimas civilizuotu keliu. Mūsų darbai padės pamatą ateities Lietuvai“, — sakė V. Uspaskich.

Pasak V. Uspaskich, per aštuonerius metus Darbo partija įgijo patikimo partnerio statusą visuomenės akyse, o žmonių pasitikėjimas įpareigoja ją dirbti dar aktyviau.

„Šiandien niekas neabejoja — kitąmet Darbo partija bus valdžioje, todėl mes privalome dėti visas pastangas, kad Lietuvos politika būtų orientuota į kiekvieną gyventoją. Žinome, mums teks srėbti valdančiųjų privirtą košę, bet mes tam esame pasiruošę. Dabartinė situacija neleidžia delsti. Lietuvai būtinas kompleksas reformų valstybės valdymo srityje, energetikoje, verslo skatinime, socialinėje sferoje bei finansų sektoriuje. Mes turėsime padėti pagrindą valstybei, į kurią norės sugrįžti žmonės ir mes esame tam pasiruošę, todėl privalome laimėti 2012 m. rinkimus, nes tai mūsų rinkimai“, — sakė Darbo partijos pirmininkas.

Pristatydamas partijos kandidatus į Seimą vienmandatėse rinkimų apygardose, partijos rinkimų štabo vadovas Vytautas Gapšys sakė, kad partija kels kandidatus visose vienmandatėse apygardose ir beveik visi jie jau yra žinomi.

Pasveikinti darbiečius atvyko gausus būrys diplomatų, politikų ir asocijuotų struktūrų atstovų: Kinijos Liaudies Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotas ambasadorius J.E.p Mintgtao Tong, Rusijos federacijos ambasados Generalinio konsulo patarėjas Vladimir Novikov, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, Lietuvos liaudies partijos pirmininkė Kazimiera Danutė Prunskienė, Lietuvos socialdemokratų frakcijos Seime seniūno pavaduotoja Irena Šiaulienė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos atstovas, Vilniaus vicemeras Jaroslav Kaminski, Liberalų ir centro sąjungos pirmininko pavaduotojas Artūras Melianas, „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pirmininko pavaduotojas Artūras Razbadauskas, Lietuvos centro partijos pirmininkas Eugenijus Skrupskelis, Jungtinės profesinės sąjungos pirmininkas Arvydas Dambrauskas, Lietuvos elektros energetikos gamintojų asociaciją Algimantas Zaremba, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andrejus Stančikas. Taip pat buvo perskaitytas Europos Parlamento ALDE frakcijos prezidento Guy Verhofstadt sveikinimo žodis.

Partijos suvažiavime dalyvavo beveik 4 500 delegatų. Po suvažiavimo vyko šventinis koncertas, kuriame darbiečiams grojo žinoma anglų roko grupė „Electric light orchestra“.

BFL/Kęstučio Vanago nuotraukos