Antanas Guoga: Esu tik Lietuvos pilietis

Tvirtai pareiškiu, kad šią vasarą atsisakiau Australijos pilietybės ir visus reikiamus dokumentus, patvirtinančius šį faktą, laiku pateikiau Lietuvos Respublikos vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK).

VRK pirmininkės L. Matjošaitytės išreikštas abejones dėl mano oficialiai pateiktų dokumentų vertinu kaip interpretacijas ir neteisėtą bandymą pažeisti mano teises dalyvauti Seimo rinkimuose ir atstovauti Lietuvos žmonių interesams.

Dar labiau glumina VRK išsakyti argumentai, kad ant oficialaus Australijos Vidaus reikalų departamento š. m. rugpjūčio 5 d. išduoto dokumento apie panaikintą Australijos pilietybę nėra parašo. Tai akivaizdi nepagarba ir nepasitikėjimas kitos valstybės aukščiausiomis institucijomis. Gyvename XXI amžiuje ir VRK jau laikas žinoti, kad elektroninėje dokumentacijoje fizinis žmogaus parašas nėra naudojamas ir jo nebuvimas nedaro dokumento neteisėtu. Patį dokumentą gavau tiesiogiai iš Australijos Vidaus reikalų departamento ir turiu to įrodymą.

Be to, nejaugi aš sugalvočiau tokį dokumentą klastoti, nesuprasdamas man už tai gresiančios baudžiamosios atsakomybės? Tokias VKR abejones laikau nepagarba ne tik Australijos institucijoms, tačiau ir man, kaip asmeniui ir kandidatui į Seimą.

Visišku absurdu laikau ir tai, kad VRK kreipėsi į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją (URM), kad būtų patikrinta, ar mano pateikta informacija yra teisinga. Tai yra visiškai ne šios institucijos kompetencija.

Esu pirmas politikas Lietuvoje, kuriam norint dalyvauti rinkimuose reikia gauti Užsienio reikalų ministerijos leidimą. Tik primenu, kad šios ministerijos vadovas yra mano konkurentas rinkimuose ir dalyvauja įrašytas pirmu numeriu Lietuvos socialdemokratų darbo partijos sąraše. Labai tikiuosi, kad šis reikšmingas faktas netapo lemiančiu rengiant URM atsakymą rinkimų komisijai.

Jeigu VRK atsirado poreikis patikslinti mano pateiktą informaciją ir dokumentus, tai jie gali padaryti tiesiogiai, kontaktuodami su atsakingais Australijos pareigūnais, o ne iš aukšto bokšto rašinėti raštus URM, kuris čia iš viso niekuo dėtas ir vilkinti mano, kaip kandidato, registraciją.

Tokius VRK veiksmus vertinu kaip bandymą riboti demokratiją ir trukdyti realizuoti mano politines ir konstitucines teises, kurias man garantuoja LR Konstitucija. Esu pasiruošęs teisinėmis priemonėmis apginti Konstitucijoje numatytas LR piliečių teises laisvai dalyvauti rinkimuose ir naudotis rinkimų pasyviąja teise.

Labai myliu Lietuvą. Labai gerbiu ir didžiuojuosi Lietuvos žmonėmis, todėl jokios biurokratinės procedūros nesutrukdys man būti aktyviu savo šalies piliečiu ir kartu su žmonėmis kurti geresnę Lietuvą, nes aš tikiu, kad žmogus gali viską.