Seimo Darbo partijos frakcija sostinės ugdymo įstaigų plėtrai siūlo skirti papildomus 20 mln. eurų

Seimo Darbo partijos frakcija siūlo skirti 20 milijonų EUR ugdymo įstaigų plėtrai Vilniaus mieste. Teigiama, kad Vilniaus miestas šiuo metu nėra pajėgus savo lėšomis užtikrinti esamų švietimo paslaugų ir prieinamumo poreikių, o kadangi priežastys slypi ir valstybės politikoje, manytina, kad prie Vilniaus miesto ugdymo įstaigų plėtros turėtų būti prisidedama ir valstybės lėšomis.

„Gegužės mėnesį Seimo Švietimo ir mokslo komitete buvo svarstomas klausimas dėl situacijos Vilniaus miesto ugdymo įstaigose. Paaiškėjo, kad šiuo metu Vilniaus miesto progimnazijose trūksta daugiau nei 1600 vietų, pradinėse – 500 vietų, darželiuose trūksta daugiau nei 1500 vietų. Pastaruosius ketverius metus yra pastebima didžiulė augimo tendencija dėl vidinės ir išorinės migracijos. Bendras finansavimo poreikis Vilniaus miesto ugdymo įstaigų statyboms yra 157 mln. eurų iki 2025 metų. Suprantama, kad per vienerius metus tokių poreikių užtikrinti neįmanoma, todėl siūlytina sukurti atskirą Vyriausybės finansuojamą programą, kuri užtikrintų tvarią švietimo įstaigų plėtrą per artimiausius penkerius metus“, - sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vigilijus Jukna.

Todėl Darbo partijos frakcijos nariai teikia pasiūlymą dėl 2021 metų Valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo pakeitimo projekto.
„Tam, kad minėti pokyčiai būtų įgyvendinti, reikalinga pradėti nedelsiant. Todėl šiuo projektu siūloma atsižvelgti į specifinius Vilniaus miesto poreikius ir dar šių metų biudžete numatyti dalį tikslinio finansavimo miesto ugdymo įstaigų tinklo plėtrai tam, kad būtų sudarytos sąlygos vilniečiams ir kitiems valstybės vaikams įgyti kokybišką ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį išsilavinimą Lietuvos sostinėje“ – sako Seimo narė Ieva Kačinskaitė-Urbonienė.