Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
V. Uspaskich: „Demokratinėje valstybėje tik tauta rinkimų metu sprendžia, kas turi valdyti šalį“  2012 birželio 29
Gerbiama Prezidente, Jūsų pasisakymas apie tai, kad Darbo partijai norint formuoti Vyriausybę, ji neturėtų vilkinti savo bylos, nesuteikia garbės nei demokratijai, nei pačiai prezidento institucijai, nebent tik neišprususiems gerbėjams, kurie nesupranta demokratijos sąvokos ir puoselėja autoritarinį režimą. Tad noriu Jums priminti, kad demokratinėje valstybėje tik tauta rinkimų būdu turi spręsti, kas valdys šalį. Tai įrašyta Konstitucijoje, tai yra išaiškinęs Konstitucinis Teismas.

Nei aš, nei Darbo partija nesiverš į valdžią, jei tauta nesuteiks jai mandato, nes Darbo partija yra šiuolaikinė, civilizuota, demokratinė politinė organizacija, puoselėjanti demokratinius procesus ir žmonių pasirinkimą.

Bet atsakydamas į Jūsų viešai išsakytą nuomonę, kas ir kaip formuos ateinančią Vyriausybę, taip pat viešai pasakysiu, o dar geriau — pateiksiu palyginimą, nes palyginimuose geriau atsispindi situacija.

Per visą Lietuvos teismų istoriją:

1. Nė viena byla, susijusi su buhalterija, nebuvo pripažinta ir įvertinta kaip prioritetinė. Nustūmus į šalį visas kitas bylas, susijusias su prievarta, nužudymais, milijardų grobstymais ir korupcija, dėmesys buvo skirtas bylai, sufabrikuotai pagal socialdemokratų, Valdo Adamkaus bei finansinių ir monopolinių grupuočių užsakymą. Tai patvirtino ir JAV diplomatų parašyta pažyma, išslaptinta Wikileaks.

2. Jokia kita byla nebuvo taip intensyviai ir viešai nagrinėjama, kaip Darbo partijos — net 2 kartus per savaitę.

3. Niekada Lietuvos teismų istorijoje nebuvo skirtas toks piniginis užstatas, kuris būtų net 38 kartus didesnis už galimą piniginę baudą.

4. Niekada nebuvo areštuoti net 6,5 mln. litų, priklausančių politinei organizacijai.

5. Niekada nebuvo per prievartą skiriami advokatai (šis faktas buvo aptarinėjamas net Helsinkio konferencijoje).

6. Niekada juridiniam asmeniui nebuvo skiriamas atstovas teismo sprendimu, juolab atstovauti tame pačiame teisme, kuris jį ir skyrė.

7. Nuo 2006 metų nebuvo nė vieno atvejo, kad Darbo partijos atstovas šioje byloje nedalyvautų ar kaip nors jai trukdytų.

8. Aš, kaip įtariamasis, šioje byloje dalyvavau visuose be išimties teismo posėdžiuose. Maža to, ikiteisminio tyrimo metu, būdamas ne Lietuvoje aš prašiau, kad mane apklaustų kitos valstybės teritorijoje — taip, kaip numatyta tarptautiniuose susitarimuose ir Europos Konvencijoje.

9. Niekada dėl buhalterijos klaidų nebuvo sulaikytas partijos lyderis ir net 8 mėnesius jam taikomas namų areštas.

10. Niekada rinkimų metu nebuvo draudžiama susitikinėti su rinkėjais, tačiau mano atžvelgiu tai buvo daroma.

11. Anksčiau viešai buvau pristatęs įtrauktus į bylą falsifikuotus „dokumentus“ net už 24 mln. litų, kuriems iki šiol nepaskirta nei ekspertizė, nei kompetentingų specialistų išvados. Nors infiltruotos „kasininkė ir buhalterė“ jau prisipažino teismo salėje, kad jos sukūrė šiuos popierius ir falsifikavo finansinių deklaracijų parašus, bet, kaip bebūtų keista, jos yra atleistos nuo atsakomybės.

12. Niekada dar Lietuvoje nebuvo, kad baldų pirkimus Mokesčių inspekcija kartu su FNTT specialistais apmokestintų Sodros ir Gyventojų pajamų mokesčiais.

13. Nors aš šioje byloje esu tik dėl to, kad per eilę metų kasininkė ar buhalterė galimai turėjo galimybę vieną ar du kartus su manimi pasisveikinti, mane tampo po teismus jau penktus metus ir tai Jūs vadinate teisine, demokratine valstybe?

Galima tęsti ir tęsti Darbo partijos bylos ypatumų sąrašą, bet užtenka ir tiek. Tad noriu paklausi gerbiamos Prezidentės, kaip teisinės ir demokratinės valstybės garanto, ar taip turi vykti politinės organizacijos teisminiai procesai demokratinėje valstybėje?

Ir, galų gale, tegul pirmiausia teismas užsitarnauja tokį žmonių pasitikėjimą kaip aš, tada ir galima bus ieškoti tiesos tokiame teisme.

Iš kitos pusės, buvo areštuotas ne vienas socialdemokratų ir konservatorių partijai priklausantis esamas ar buvęs meras ar vicemeras dėl sukčiavimų ir valstybės lėšų grobstymo. Pripažįstu — tokie areštai yra sveikintinas dalykas, ir, matyt, ne be Jūsų pastangų, bet apie juos Jūs taip nekalbate kaip apie Darbo partiją, nors tai — ne politinės organizacijos buhalterija, o daug didesni nusikaltimai, kaip grobstymas ir sukčiavimas valstybės sąskaita, o tai yra visos tautos sąskaita.

Leiskite Jums priminti, šių partijų padaryti milijardiniai nuostoliai nesuteikia jiems garbės ir autoriteto. Kalbu  apie „Mažeikių naftos“, „Lietuvos dujų“, „Elektros skirstomųjų tinklų“ nuostolingą privatizavimą ar 70 mln. litų PVM grąžinimą. Kai kuriais atvejais Jūs buvote finansų ministrė, bet tauta Jus išrinko, o tai leidžia Konstitucija ir niekas negali kvestionuoti tautos pasirinkimo — kurio dėka Jūs šiandien valdote valstybę — kas ir kaip to benorėtų. Nenoriu nieko erzinti ar įžeidinėti. Noriu tik palyginti ir atkreipti dėmesį — dvigubų standartų taikymas demokratinėje valstybėje yra nepriimtinas.

Darbo partijos pirmininkas,
Europos Parlamento narys
Viktoras Uspaskich

www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt