Seimo Darbo partijos frakcijos nariai kreipėsi į Seimo pirmininkę Ireną Degutienę, prašydami įvertinti valdančiosios koalicijos vadovaujamos Vyriausybės narių padarytą žalą šalies biudžetui. Teikti tokį kreipimąsi Darbo partijos parlamentarus paskatino publikacijos spaudoje apie dalijamus priedus prie valdininkų algų valdančiosios koalicijos kontroliuojamose ministerijose.
„Seimas dar iki biudžeto tvirtinimo buvo įspėtas, kad atlyginimų fonde numatytos lėšos premijoms ir priedams prie atlyginimų gali sudaryti prielaidą neracionaliam mokesčių mokėtojų pinigų panaudojimui. Tačiau, ignoruojant šias pastabas, valdantieji patvirtino biudžetą tokį, koks jis yra. Natūralu, kad ministrams kyla pagunda šiais pinigais pamaloninti ministerijų klerkus, kad lėšos negrįžtų į biudžetą. Mes manome, kad toks pinigų švaistymas krizės metu yra amoralus, netoleruotinas ir prieštarauja pačios Vyriausybės propaguojamai visuotinei taupymo politikai“, — sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.
Darbiečiai prašo Seimo pirmininkės sudaryti darbo grupę arba pavesti Seimo komitetams įvertinti, ar krizės metu ministrų valstybės tarnautojams skiriami priedai prie atlyginimų nėra valstybės biudžeto lėšų švaistymas, įvertintų tai, ar esant sudėtingai valstybės biudžeto situacijai, ministrų nuožiūra mokami priedai nepažeidžia proporcingumo, protingumo principų, o nustačius biudžeto lėšų švaistymo ir minėtų principų pažeidimų atvejus — kreiptis į kompetentingas institucijas, kad valstybei padaryta žala būtų atlyginta.
„Pensijos ir socialinės pašalpos, bedarbystės bei motinystės išmokos buvo mažinamos dėl to, kad biudžete neva nebuvo pinigų. Tačiau dabar aiškėja, kad mus visus apgavo — pinigai buvo, yra ir bus, tik jie naudojami valdančiosios koalicijos partnerių poreikiams tenkinti. Mes, kaip opozicinė partija, nesiruošiame taikstytis su tokia neteisybe, ir prašome vieno iš aukščiausių valstybės vadovų imtis būtinų veiksmų, kad būtų atkurtas teisingumas. Neabejojame, kad Seimo pirmininkė, visada būdama griežta sau ir kitiems, išliks principinga iki galo ir pareikalaus Vyriausybės narių atsakomybės už šiuos amoralius veiksmus“, — sako V. Gapšys.