Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
Darbiečiai: „Fiskalinės drausmės sutartis gali būti įgyvendinta garantavus išmokas žemdirbiams“  2012 birželio 28

Šiandien Seimas svarstė Europos Sąjungos (ES) sutarties dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje (Fiskalinės drausimės sutarties) ratifikavimo klausimą. Seimo Darbo partijos frakcijos narių iniciatyva kartu su šia sutartimi Seimui siūloma priimti protokolinį nutarimą, kuriame yra numatytos trys šios sutarties sėkmingo įgyvendinimo sąlygos.

„Pagal fiskalinės drausmės sutartį ES valstybės įsipareigoja laikytis griežtesnių sąlygų tvarkant šalies finansus. Seimo Darbo partijos frakcija mano, kad fiskalinės drausimės būtina laikytis, tačiau norint šias nuostatas realiai įgyvendinti, būtina gauti reikiamas lėšas iš ES — taip, kaip gauna kitos ES valstybės. Todėl mes pasiūlėme protokolinį nutarimą, kuriame numatoma, kaip galima realiai įgyvendinti šios sutarties nuostatas“, — sako Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.

Protokoliniame nutarime yra numatoma, kad Lietuva ratifikuotą sutartį dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje galėtų sėkmingai įgyvendinti jeigu:
1) Lietuvai bus užtikrinta tokia pati tiesioginių išmokų skyrimo žemdirbiams tvarka ir dydis kaip ir ES narėms, įstojusioms iki Lietuvos tapimo ES nare;
2) Lietuvai nebus sumažintas finansavimas iš Sanglaudos fondų;
3) Bus užtikrintas Ignalinos atominės elektrinės uždarymo poreikius atitinkantis ES finansavimas.

„Fiskalinės drausmės sutartis numato, kad ateityje bus siekiama šios sutarties nuostatas perkelti į ES teisę, todėl mes turėsime galimybę nuolat priminti ES institucijoms, kad siekiant finansinės drausmės būtina užtikrinti ir Lietuvos interesus“, — sako V. Gapšys.

www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt