Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
Darbiečiai kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją dėl B. Vėsaitės  2012 birželio 26
Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys kreipėsi į Seimo etikos ir procedūrų komisiją, prašydamas įvertinti Seimo narės, socialdemokratės Birutės Vėsaitės teiginį, išsakytą birželio 21 d. plenarinio posėdžio metu, svarstant Atominės elektrinės įstatymo pakeitimo įstatymo projektą.

Balsavimo metu B. Vėsaitė pasakė: „O šiaip tai aš norėčiau pasveikinti konservatorius už jų, žodžiu, suagitavimą „darbiečių“ palaikyti šitą projektą, bet mes žinome ir kokią kainą sumokėjo, na, visas Lietuvos teismas išėjo atostogų trim mėnesiam, kad vieno žmogaus byla būtų nustumta į rudenį. Tai vat šitaip mes sprendžiame Lietuvos likimą“.

V. Gapšys pabrėžia, kad toks teiginys neatitinka tikrovės,  nes Vilniaus apygardos teismas dar kovo mėn. paskelbė apie Darbo partijos bylos posėdžių tvarkaraštį, kuriame buvo nustatyta, kad tarp posėdžių bus daroma pertrauka. Tuo tarpu pirminis Atominės elektrinės įstatymo projektas Seimui buvo pateiktas tik gegužės 9 d. Tad esant šioms aplinkybėms nėra jokio pagrindo teigti, kad Darbo partijos baudžiamojoje byloje atidėtas bylos nagrinėjimas ir Darbo partijos ir frakcijos pozicija dėl šio Įstatymo projekto priėmimo turi sąsajų.

V. Gapšys įsitikinęs, kad B. Vėsaitės žodžiai vertintini kaip Darbo partijos ir frakcijos šmeižtas, be to, paskleisdama tokio pobūdžio tikrovės neatitinkančią informaciją, B. Vėsaitė paniekino ir pažemino Darbo partiją ir frakciją. Todėl Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas prašo Seimo etikos ir procedūrų komisijos įvertinti šiuos Seimo narės pasisakymus bei įpareigoti ją viešai paneigti išsakytą tikrovės neatitinkančią informaciją.

Seimo Statuto 22 str. 2 d., nustato, kad Seimo narys už šmeižtą gali būti traukiamas atsakomybėn bendra tvarka, todėl B. Vėsaitei gali grėsti baudžiamoji atsakomybė, kurios nusikalstama veika nustatyta Baudžiamojo kodekso 154 str.
www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt