Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
V. Gapšys: „Lietuvoje įsigaliojanti „slaptų VSD pažymų teisė“ kelia rimtą susirūpinimą“  2012 vasario 17
Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnui Vytautas Gapšiui skubus Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) vadovų atleidimas remiantis neaiškiomis Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymomis kelia daug įtarimų. Seimo narys pastebi pavojingą tendenciją, kai VSD vis dažniau tampa valdančiosios koalicijos politinių žaidimų įrankiu.

„Eilinį kartą matome, kaip remiantis kažkokiomis mistinėmis pažymomis iš VSD yra priimami labai svarbūs sprendimai. Tačiau nei tų pažymų turinio, nei tikrųjų autorių taip ir nepamatome. Tokios pažymos sulaukėme, kai Seime buvo svarstomos Gamtinių dujų įstatymo pataisos, nors kai šią pažymą apsvarstė Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, nieko įtartino joje nerado. Dabar vėl atsirado toks dokumentas, remiantis kuriuo atleidžiami FNTT vadovai. Man kyla pagrįstų abejonių, ar tokios VSD pažymos nėra „štampuojamos“ politikų arba kitų suinteresuotų asmenų užsakymu“, — sako V. Gapšys.

Parlamentaras įsitikinęs, kad įsisiūbavus skandalus dėl FNTT vadovų atleidimo bei kilus abejonėms dėl tokio sprendimo motyvų, VSD pažymos turinys privalo būti paviešintas.

„Visa šita istorija yra keista ir slaptumas jai kenkia. Jei jau prasidėjo aiškinimasis žiniasklaidoje, reikia įvardyti viešai ir tai, dėl ko šie pareigūnai atleisti. Kai visa istorija baigiasi slapta VSD pažyma, mes tampame savo nežinojimo įkaitais“, — tvirtino V. Gapšys.

Anot parlamentaro, Seimo Darbo partijos frakcijos nariams kyla daug klausimų, kuriuos artimiausiu metu jie ketina užduoti vidaus reikalų ministrui Raimundui Palaičiui ir VSD vadovui Gediminui Grinai. 

„Nesuprantama, kodėl VSD, žinodamas apie kažkokius FNTT vadovų neteisėtus veiksmus, pats nesiėmė iniciatyvos ir nepradėjo ikiteisminio tyrimo? Kodėl ši informacija pasirodė tik praėjus keliems mėnesiams po „Snoro“ bankroto? Ar tikrai buvo galima atleisti Vitalijų Gailių ir Vytautą Giržadą remiantis vien tik VSD pažyma? Ar gali būti šie atleidimai susiję su FNTT atliekamais tyrimais dėl politinių partijų rėmėjų? Pastebime pavojų, kad Lietuvoje įsigalioja „slaptų VSD pažymų teisė“ ir tai mums kelia didelį susirūpinimą. Todėl artimiausiu metu kviesime į frakcijos posėdį VSD ir VRM vadovus ir svarstysime klausimą dėl specialiosios komisijos kūrimo pastariesiems įvykiams tirti“, — sako V. Gapšys.
www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt