Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
Darbo partija sveikina Prezidentę — pagaliau atkreiptas dėmesys į jaunimo nedarbo problemą  2012 vasario 3
Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas, Darbo partijos pirmininko pavaduotojas Vytautas Gapšys sveikina šalies Prezidentės Dalios Grybauskaitės raginimą Vyriausybei skirti daugiau dėmesio jaunimo užimtumui skatinti. Tačiau politikas nuogąstauja, kad toks raginimas gali būti pavėluotas.

„Žinoma, malonu, kad Prezidentė mato tas pačias problemas, apie kurias metų metus kalba Darbo partija. Tiesa, šalies vadovė galėjo atkreipti dėmesį į šias problemas truputį anksčiau“, — sako V. Gapšys. 

Penktadienį šalies vadovė D. Grybauskaitė pareiškė, kad didelį šalies jaunimo nedarbą lėmė tai, jog valdžia jaunimo nedarbo problemos nevertino rimtai ir ją sprendė priešokiais. Seimo Darbo partijos frakcijos nariai apie tai kalbėjo nuo šio Seimo kadencijos pradžios.

„Dar prieš trejus metus Andriaus Kubiliaus vadovaujamai Vyriausybei formuojant ir pristatant savo programą raginome daugiau dėmesio skirti jaunimo nedarbo problemai, kuri tuomet dar nebuvo tokia aktuali. Nuolat atkreipdavome ministrų kabineto dėmesį į šį klausimą, pabrėždavome, kad Vyriausybės priemonės, skirtos jaunimo užimtumui didinti, nepakankamai efektyvios ir situacijos iš esmės nekeičia. Siūlėme efektyvius sprendimo būdus, tačiau ministrai į mūsų pastabas tiesiog nekreipdavo dėmesio, todėl šiandien turime 33 proc. siekiantį jaunimo nedarbą Lietuvoje, kuris smarkiai viršija ES vidurkį ir yra bene didžiausias Europoje“, — teigia V. Gapšys.

Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas pastebi, kad per trejus A. Kubiliaus vadovavimo Vyriausybei metus darbo neteko beveik trečdalis dirbančio jaunimo ir ragina nedelsiant imtis priemonių jaunimo nedarbui mažinti.

„Nors šiai Vyriausybei liko dirbti vos 10 mėn., ji dar gali imtis veiksmų jaunimo nedarbui mažinti. Viliuosi, kad Prezidentės raginimas paskatins ministrų kabinetą pagaliau atsakingai pažiūrėti į šią problemą. Šiuo metu Darbo partija baigia ruošti Seimo rinkimų programą, kurią ketina pristatyti artimiausiu metu, tačiau jau dabar galiu atskleisti, kad joje daug dėmesio bus skirta jaunimui, nurodant konkrečias priemones užimtumui skatinti“, — teigia politikas.

www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt