Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
V. Gedvilas: „Po KT sprendimo Švietimo ir mokslo ministras turi tik vieną išeitį“  2011 gruodžio 22
Seimo Darbo partijos frakcijos narys, Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Vydas Gedvilas mano, kad po triuškinamo Konstitucinio teismo (KT) sprendimo, kuriuo konstatuota, kad pamatiniai aukštojo mokslo reformos principai prieštarauja šalies Konstitucijai, pagrindiniai šios reformos strategai ir gynėjai turi trauktis iš savo postų.

„Manau, kad šioje situacijoje Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius turi trauktis iš savo posto, nes jis buvo pagrindinis aukštojo mokslo reformos ideologas ir sumanytojas. Toks jo žingsnis būtų logiškas ir garbingas“, — įsitikinęs V. Gedvilas.

Parlamentaras buvo vienas iš kreipimosi į Konstitucinį teismą iniciatorių bei aršus aukštojo mokslo reformos priešininkas.

„Faktiškai šiandien KT pakartojo tai, ką mes sakėme Seimo plenarinių posėdžių salėje prieš dvejus metus, kai valdantieji buldozeriu skubėjo prastumti aukštojo mokslo reformą. Patvirtinti mūsų argumentai ir dėl aukštųjų mokyklų autonomijos, ir dėl studentų rotacijos, ir dėl kitų esminių reformos nuostatų. Iš vienos pusės, džiaugiuosi, kad KT patvirtino mūsų nuogąstavimus, tačiau tuo pačiu metu skaudu, kad dvejus metus Lietuvos aukštojo mokslo sistema gyveno pagal Konstitucijai prieštaraujančius principus“, — teigia V. Gedvilas.
www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt