Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
Darbo partijos Šilutės skyriaus komanda dalyvavo žuvienės virimo čempionate  2011 rugsėjo 12
Rugpjūčio 10 d. į žuvienės sostinę Šilutę, mažųjų laivų uoste susirinko itin daug šilutiškių ir miesto svečių. Čia vyko trečiasis ir nuo šių metų — respublikinis — žuvienės virimo čempionatas, kuriame dalyvavo ir dėl pagrindinio prizo — čempiono žiedo — varžėsi 26 žuvienės virėjų komandos iš visos Lietuvos. Čempionate dalyvavo ir Darbo partijos Šilutės skyriaus komanda.

Dar dvi itin šaunios virėjų kompanijos žuvienę virė tik tam, kad susirinkusiuosius supažindintų su Pamario krašto žvejų kulinarijos paveldu ir save parodytų.

Po komandų pristatymo meras Virgilijus Pozingis paskelbė žuvienės virimo pradžią.

„Darbiečių“ žuvienės virėjų komandos kapitonas — skyriaus pirmininkas Saulius Stankevičius, vyriausias virėjas — Valentinas Lebedevas. Komandos pavadinimas „Darbo žuvys“, o šūkis: „Mes mokame dirbti ir žuvienę virti!“.

Darbiečių žuvienei išvirti buvo reikalingi 2 kilogramai darbo žuvų, 60 litrų šaltinio vandens, 100 metrų svogūnų laiškų, vežimėlio šviežių bulvių, lysvės Pamaryje išaugintų morkų bei švelnaus Marių vėjo dvelksmo. Ypatingieji ingredientai: dvi saujos nuoširdaus darbo, žiupsnelis kantrybės ir stiklinė valios.

Čempionato dalyvių išvirtas žuvienes vertino speciali komisija. Kad degustatoriai išliktų objektyvūs savo vertinimuose ir nežinotų, kieno žuvienės ragauja, komisijai buvo atnešti paženklinti numeriais nuo 1 iki 26 dubenys su žuviene.

Garbingą trečią vietą užėmė žuvininkystės įmonių asociacija „Lampetra“ virėjai, antrąją — sporto ir sveikatingumo klubas „Atėnai“. Pirmąją — žuvienė, kurią išvirė buvusio Šilutės r. savivaldybės tarybos nario, rusniškio Raimondo Plikšnio šeima. Rajono meras Virgilijus Pozingis nugalėtojų komandos vadovui įteikė žuvienės virimo čempiono žiedą, kuris pagamintas iš sidabro, žalvario ir gintaro.

Tądien Šilutės uoste netrūko geros nuotaikos ir žuvienės valgytojų. Iš viso buvo išvirta 1000 litrų įvairaus skonio žuvienės. Sunaudota daugiau kaip 300 kg žuvies, apie 200 kg įvairių daržovių, prieskonių ir kitokių priedų.

Šventės dalyviai ir svečiai galėjo susipažinti su krašto istorija bei kultūros paveldu, kurį pristatė Šilutės muziejus drauge su folkloro ansambliu „Ramytė“. Vyrai išbandė savo jėgas stipruolių konkurse, kur stengėsi kuo ilgiau išlaikyti medinį irklą. Šiame konkurse dalyvavo ir skyriaus pirmininkas S.Stankevičius, kuris pirmasis irklą išlaikė net tris minutes.

Lijana Jagintavičienė
www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt