Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
Kėdainiškių Advento vakaruose – gerų žodžių ir grūdų dalybos  2010 gruodžio 10
Darbo partijos komandai priklausanti Kėdainių rajono merė Nijolė Naujokienė ir vicemeras Rimantas Diliūnas bei Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė advento laiką išgyvena kartu su savo krašto žmonėmis. Laukdami šv. Kalėdų jie lankosi kaimų ir miestelių bendruomenių organizuojamuose Advento vakarojimuose,  kur liejasi geri žodžiai, šviesios mintys, šiluma, ramybė ir nekasdieniški linkėjimai. Mokomasi advento dainų ir giesmių, prisimenami senieji papročiai ir tradicijos.

Merė N.Naujokienė kartu su vicemeru R.Diliūnu į kiekvieną bendruomenę vyksta nešini kraitele Kėdainių krašto ūkininkų užaugintų grūdų. Jiedu dalija šiuos grūdus žmonėms primindami seną lietuvišką paprotį – grūdų barstymo apeigas. Pagal senovišką paprotį Kūčių vakarą grūdais šeimininkas pabarstydavo trobos kampus, krikštasuolį, židinį, o senolė apiberdavo vaikus ir visą šeimyną, kad ateinantys metai būtų derlingi ir dosnūs. Primindami šį paprotį rajono vadovai dalija žmonėms grūdus ragindami juos parsinešti į šeimas, pasidalinti su artimaisiais ir atgaivinti pamirštą senąją tradiciją

Kartu su Kėdainių krašto žmonėmis advento laiką išgyvenanti Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė skatina visus bent trumpam sustoti ir susimąstyti, įsiklausyti į savo širdį.

„Visus metus skubame ir bėgame, o kur nulėksime? Metuose tik 365 dienos, paroje – 24 valandos. Ir tik tiek. Tad bent per adventą sustokime, pamąstykime, nurimkime. Prisiminkime savo artimus ir mylimus žmones, pabūkime su jais, pabūkime patys su savimi. Bent vieną vakarą skirkime sau įsiklausydami į savo širdį, mintis. Neįsijunkime televizoriaus ar kompiuterio, neatsiverskime laikraščio. Tiesiog pabūkime ir pamąstykime, ar šiais metais padarėme viską, ką turėjome padaryti, ar mūsų darbai davė kam nors naudos, ar nenuėjo jie perniek? Išgyvenkime tikrąją advento prasmę, pabūkime ramybėje patys su savimi ir vieni su kitais“, - sako V.Baltraitienė.

Foto. V.Baltraitienė ir N.Naujokienė (šalia, centre) vakarojo Pelėdnagiuose surengtame advento vakare.

Kristina Stankevičė,
Darbo partijos Kėdainių rajono skyriaus rinkimų štabo
vadovo pavaduotoja vešiesiems ryšiams
m.tel.: 8 698 47784, el.paštas.: stankevice@gmail.com


www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt