Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
Prie senojo Šlyninkos malūno graži jaunimo šventė   2010 spalio 5
Tik neseniai susibūrė Šlyninkos vandens malūno bendruomenė, tačiau ji garsėja gražiais darbais ne tik rajone - apie įspūdingas šventes žinoma toli nuo Zarasų. Šį kartą malūno bendruomenė pakvietė visus į Zarasų jaunimo centro direktoriaus Romo Dobrovolskio ir Jaunimo organizacijos Darbas Zarasų skyriaus pirmininko Martyno Veselio organizuotą renginį „Gyventi – reiškia veikti“. Gražiame jaunimo sambūryje galėjai išvysti ir daug žinomų rajone bei šalyje veidų. Visi draugiškai bendravo, domėjosi senuoju malūnu, kuriame jau kelis šimtmečius sukasi girnos. Pastaraisiais metais šis malūnas jau nauja veikla šlovina savo praeitį, garsina šiandienos darbus. Šlyninkos malūne malami miltai, kepama lietuviška duona. Čia žmonės gali ne tik pailsėti prie Nikajos upės, bet ir išmokti senovės duonos kepimo tradicijų - patys išsikepti duonos, pajusti tikros lietuviškos duonos kvapą ir skonį.

Renginys prie Nikajos upės prasidėjo jaunimo susitikimu su Zarasų rajono policijos komisariato pareigūnais. Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio specialistas Kęstutis Černiauskas pademonstravo policijos komisariato ginkluotę, vaikai ir jaunimas ją ne tik apžiūrėjo, bet ir galėjo palaikyti rankose.

Susidomėję renginio dalyviai klausėsi ir Viešosios tvarkos skyriaus Kelių policijos poskyrio vyriausiosios patrulės Agnės Vanaginskienės ir Viešosios tvarkos skyriaus Kelių policijos poskyrio vyresniojo patrulio Žydrūno Šereikos pasakojimų, pareigūnai supažindino jaunimą su tarnybinių šunų dresavimu, kalbėjo apie jų vaidmenį ieškant nusikaltėlių, dingusių žmonių. Pareigūnai vaizdžiai pademonstravo kinologų specialiąsias priemones. Tarnybiniai šunys ieškojo narkotinių medžiagų, vykdė užduotį – surasti ir sulaikyti „nusikaltėlį“. Buvo ir drąsių žiūrovų, kurie sutiko suvaidinti „nusikaltėlį“ ir bėgti nuo šuns, o po to su juo susigrumti. „Pažeidėjui“ pergudrauti policijos pagalbininko nepavyko. Tarnybiniai šunys demonstravo gerus sugebėjimus, drąsą ir uoliai vykdė savo šeimininkų paliepimus.

Turėjo ką pademonstruoti ir Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Kaip pasakojo šios tarnybos viršininko pavaduotojas Andriejus Fiodorovas, ugniagesiams-gelbėtojams dažnai tenka ne tik gesinti gaisrus, tačiau ir vykti į avarijos vietas, kai automobilyje būna užspausti žmonės. Tada skubiai tenka karpyti ir pjaustyti automobilį ir išlaisvinti žmones, kad medikai galėtų suteikti jiems medicininę pagalbą. Ugniagesiai-gelbėtojai praktiškai pademonstravo kaip automobilis atidaromas ir pjaustomas lyg konservų dėžutė. Renginio dalyviai susidomėję stebėjo ir naujausią gaisro gesinimo techniką.

Po to visi susirinko prie Nikajos. Čia vyko dažasvydžio turnyras, į kurį susirinko 15 komandų. Kiekvienoje iš jų buvo po 10 dalyvių – po 3 įvairių profesijų atstovus ir 7 jaunuolius. Vienoje upės pusėje rungėsi dažasvydžio dalyviai, kitame krante įsitaisė sirgaliai ir žiūrovai. Daugeliui dalyvių šis turnyras buvo pirmoji pažintis su dažasvydžiu. Kiekvienas komandos dalyvis gavo dažasvydžio šautuvą, užtaisytą 50 dažų pripildytų rutuliukų, vadinamųjų „šovinių“, kuriais turėjo nukauti priešininkus ir užgrobti jų vėliavą. Po įtemptų kovų paaiškėjo ir galutiniai rezultatai. Pirmąją vietą iškovojo komanda „Meistrai“, antri buvo „ERSOFTA“, o treti – Jaunimo organizacija Darbas. Kol komandos rungėsi, šventės dalyviai buvo vaišinami skania koše, karšta kopūstiene ir kvapnia arbata.

Šioje šventėje dalyvavo Lietuvos Respublikos Seimo narys Kęstutis Daukšys su žmona Eirida. Seimo narys bendravo su jaunimu, kartu su jais dalyvavo dažasvydžio turnyre. Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Sekonas, Seimo narys Kęstutis Daukšys, Darbo partijos Zarasų skyriaus pirmininkas Rimvydas Podolskis išsakė šiltus padėkos žodžius šios bendruomenės vadovams Reginai Veselienei, Stasiui Sutkauskiui už pastangas, kurių dėka atgimsta senojo malūno šlovė.

Šventės organizatorius, Jaunimo organizacijos Darbas Zarasų skyriaus pirmininkas, Martynas Veselis džiaugėsi pavykusiu renginiu ir pasiektais tikslais – jaunimas susipažino su įvairių profesijų atstovais, jų darbu. Galbūt tai padės jaunuoliams ateityje pasirenkant profesiją, paskatins juos jau dabar pradėti atsakingiau žiūrėti į ateitį ir rimčiau kibti į mokslus. Žaidimas komandoje padėjo ugdyti šiais laikais labai vertinamas savybes – sugebėjimą veikti kartu, jausti atsakomybę ne tik už save, bet ir už aplinkinius. Turnyras jaunimui taip pat leido savyje atrasti ir lyderio savybių, kurios ateityje tik stiprės ir suteiks dar didesnį pasitikėjimą savimi, kurio mums visiems kartais taip trūksta. Renginio vieta paskatins visus dalyvavusius labiau vertinti kultūros paveldą, unikalią mus supančią gamtą ir jos teikiamą džiaugsmą.

Visą dieną prie senojo Šlyninkos malūno vykusi jaunimo šventė nepaliko abejingų. Visi iš čia parsivežė gražių įspūdžių, giedros nuotaikos ir norą dar sykį atvažiuoti prie Nikajos upės.

Petras IVANOVAS

Autoriaus nuotrauka

Nuotraukoje: pagrindiniai šventės organizatoriai – Zarasų jaunimo centro direktorius Romas Dobrovolskis, Jaunimo organizacijos Darbas Zarasų skyriaus vadovas Martynas Veselis, Šlyninkos malūno bendruomenės vadovai Regina Veselienė ir Stasys Sutkauskis.
www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt