Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
Zarasų, Ignalinos ir Visagino regiono gyventojai prašo nenaikinti lengvatų elektrai  2009 gruodžio 1
Lapkričio 27 d. Seime įvyko Seimo Darbo partijos frakcijos nario Kęstučio Daukšio spaudos konferencija „Zarasų, Visagino ir Ignalinos regiono gyventojų ateitis po IAE uždarymo“, kurioje dalyvavo Zarasų rajono tarybos nariai Rimvydas Podolskis ir Manfredas Žymantas bei Zarasų rajono administracijos direktorius Vytautas Sekonas. Spaudos konferencijos dalyviai pranešė apie susitikimą su energetikos viceministru Romu Švedu, kuriame buvo aptartos regiono problemos, naujos atominės elektrinės (AE) statybų galimybės ir įteikta peticija, kurią pasirašė 3 tūkst. regiono gyventojų, prašydami nenaikinti lengvatų elektrai po Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo.

„Peticija įteikta ministerijai dėl dviejų problemų. Zarasų, Visagino ir Ignalinos regiono gyventojai susirūpino dėl to, kad uždarius IAE jiems bus panaikinta 50 proc. lengvata elektros energijai, kurią jie turėjo iki šiol. Be to, gyventojams rūpi, kada bus pastatyta nauja atominė elektrinė“, — sakė K. Daukšys.

Anot Zarasų savivaldybės atstovų, R. Podolskio, M. Žymanto ir V. Sekono, regione pastatyta branduolinių atliekų saugykla dar labiau pablogins ir taip neturtingo krašto padėtį. „Branduolinių atliekų saugykla neprideda regionui patrauklumo, ji dar labiau smogs krašto turizmo sektoriui, kuris iki šiol nebuvo labai išvystytas. Anksčiau į mūsų kraštą važiavo kaip į kurortą. Po karo sulaukdavome daug turistų iš užsienio, tačiau po IAE pastatymo turistų srautai ženkliai sumažėjo. Šiuo metu sparčiai auga bedarbystė, mažėja pensijos. Pastačius branduolines saugyklas, bus sužlugdytas regiono turizmo patrauklumas, todėl kompensacijos už elektrą būtų rimta parama Zarasų, Visagino ir Ignalinos krašto gyventojams“, — kalbėjo zarasiškiai.

Anot spaudos konferencijos dalyvių, viceministras pažadėjo, kad ministerija išlaikys lengvatas iki 2012 m., po to, palaipsniui mažinant kompensaciją, iki 2017 m. lengvatų nebeliks, tačiau naujos AE statybos klausimas yra visiškai neaiškus.
www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt