Tapk nariu 1 proc. Pirkimai
Darbo partija
L. Graužinienė su Tarptautinių prekybos rūmų atstovais greitai surado bendrą kalbą  2009 gegužės 12
Gegužės 11 d. Darbo partijos kandidatė į Lietuvos Respublikos Prezidento postą Loreta Graužinienė kartu su savo patikėtiniais: Seimo nariu Kęstučiu Daukšiu ir Europos jaunųjų demokratų generaline sekretore Justina Vitkauskaite, susitiko su Tarptautinių prekybos rūmų ICC Lietuva vadovais. Susitikime dalyvavo ICC Lietuva prezidentas Valdas Sutkus, generalinis direktorius Algimantas Akstinas, ICC Lietuva prezidiumo narys, Lietuvos draudikų asociacijos pirmininkas Andrius Romanovskis ir kiti ICC Lietuva direkcijos atstovai.

L. Graužinienei pristačius savo rinkimų programą, ICC Lietuva atstovai jai uždavė daug klausimų. Prekybininkus domino tiek politinės, tiek ekonominės temos: kandidatės pozicija dėl dabartinės valdžios vykdomos politikos; valstybės valdymo sistemos pertvarkymo, aiškiai nustatant galių ir atsakomybių ribas tarp prezidento, Seimo ir Vyriausybės; šalies vadovo partinės priklausomybės, skolinimosi iš TVF ir t.t.

L. Graužinienė patvirtino, kad jai nepriimtinas dabartinės Vyriausybės požiūris į vykdomą ekonominę ir finansinę politiką, kuri tiesiogiai neigiamai atsiliepia verslui. Tapusi prezidente, L. Graužinienė keistų Vyriausybę ir referendumo keliu inicijuotų Lietuvos Respublikos Konstitucijos pataisas, aiškiai nustatančias pagrindinių galių ir atsakomybės paskirstymą tarp prezidento, Seimo ir Vyriausybės. Kandidatė taip pat pažymėjo, kad Vyriausybė turi būti formuojama ne politinės priklausomybės, bet profesionalumo pagrindu. Taip pat darbietei nepriimtina tai, kad šiandien Vyriausybės nariai yra ir Seimo nariai.

Kalbėdama apie ekonomiką ir skolinimąsi iš TVF, L. Graužinienė pareiškė, kad geriausias laikas skolintis jau yra praleistas. Kitą vertus, šiuo metu Lietuva neturėtų bijoti skolintis, tačiau tai galima daryti tik su viena sąlyga — atlaisvinant verslą, kad jis galėtų aktyviai kurti pridėtinę vertę.

Kandidatė patikino, kad tapusi prezidente, iš naujai teikiamo kandidato į premjero postą ji reikalautų aiškaus ir konkretaus plano penkerių metų laikotarpiui, kaip išvesti šalį iš dabartinės krizinės situacijos.
www.darbopartija.lt
Darbo partija
Ankštoji 3, Vilnius
įm. kodas 303189064
Tel. (8 5) 210 71 52
El. paštas: info@darbopartija.lt